Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Przegrana hokeistów Polonii

Przegrana hokeistów Polonii Data publikacji: 1 grudnia 2018Hokeiści Węglokoksu Kraj Polonia Bytom zostali pokonani już siódmy raz z rzędu. Tym razem przegrali u siebie w popularnej „Stodole” z Kadrą PZHL U23 3:5. O meczu zadecydowała druga tercja, przegrana przez Polonistów dwoma bramkami.

Po pierwszej tercji w „Stodole” był remis 1:1. W drugiej przewagę zdobyli hokeiści Kadry PZHL, którzy wyszli na prowadzenie 3:1. W ostatniej tercji rywale podwyższyli wynik meczu na 4:1, a mimo to bytomianie nie poddali się i walczyli do końca. Zdołali zmniejszyć straty do jednej bramki, jednak w ostatniej minucie to Kadra PZHL przeprowadziła decydującą akcję, zwyciężając w Bytomiu 5:3.

Po 25. spotkaniach drużyna Polonii Bytom zajmuje wciąż przedostatnie miejsce w Polskiej Hokej Lidze z dorobkiem 15. punktów. W niedzielę, 2 grudnia Niebiesko – Czerwoni zagrają ponownie u siebie. Ich rywalem będzie drużyna Automatyki Gdańsk. Początek meczu przy ul. Pułaskiego 71 o godz. 17.00.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.