Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Przedszkola włączają czyste powietrze

Przedszkola włączają czyste powietrze Data publikacji: 28 listopada 2019Mogę! Zatrzymać smog"- Przedszkolaku, złap oddech" - to tytuł kampanii zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego, w ramach której do sześciu bytomskich przedszkoli trafiło 28 nowoczesnych oczyszczaczy powietrza.

Jesteśmy otwarci na wszystkie inicjatywy, które służą poprawie jakości pobytu dzieci w naszym przedszkolu. Dlatego cieszymy się z nowych nabytków i nadal będziemy się angażować w takie proekologiczne działania
- mówi Grażyna Leśniczak, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 20, do którego trafiły cztery oczyszczacze.

Przekazane placówkom oczyszczacze zatrzymują większe zanieczyszczenia, a specjalny filtr zapewnia ochronę przed pyłem zawieszonym, alergenami wziewnymi oraz częścią wirusów i bakterii. Urządzenia wyposażone są w jonizatory, które wspomagają proces oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii, a także odświeżają powietrze w pomieszczeniu, nasycając do 10 mln jonów na sekundę.

Nowoczesne urządzenia trafiły już do Przedszkola Miejskiego nr 52 (cztery oczyszczacze), Przedszkola Miejskiego nr 59 (5 oczyszczaczy), Przedszkola Miejskiego nr 58 (5 oczyszczaczy), Przedszkola Miejskiego nr 44 (5 oczyszczaczy), Przedszkola Miejskiego nr 42 (5 oczyszczaczy). Urządzenia ustawione zostały w salach dydaktycznych, a przedszkola inicjują szereg zajęć edukacyjnych związanych z kształtowaniem wśród dzieci świadomości ekologicznej.

Warto wspomnieć, że oczyszczacze powietrza są także nagrodą w konkursie „Ciepło systemowe likwiduje smog”, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., do którego zaproszono bytomskie przedszkola. Zadaniem małych uczestników było przygotowanie klipu wpisującego się temat konkursu.

Wiemy już, że sprzęt, który pozwoli maluchom odetchnąć pełną piersią trafi do Przedszkola nr 21 Niezapominajka oraz Przedszkola Miejskiego nr 32. Uroczyste przekazanie oczyszczaczy zaplanowano na 10 grudnia w Beceku.

Do 4 grudnia potrwa też głosowanie na FB, w którym biorą udział Przedszkole Miejskie nr 9 oraz Przedszkole Miejskie nr 14. Placówka, która otrzyma najwięcej głosów internautów także zostanie wyposażona oczyszczacz.

Zagłosuj tutaj.

image001.jpgimage003.jpgimage002.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Arkadiusz Janocha, Przedszkole Miejskie nr 20

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.