Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Przebudowa ul. Świętej Elżbiety zakończona

Przebudowa ul. Świętej Elżbiety zakończona Data publikacji: 15 września 2020Przebudowa ulicy, chodników, zieleńców, a także regulacja urządzeń sieci podziemnej. Zakończyła się jedna z kluczowych inwestycji w Karbiu – przebudowa ulicy świętej Elżbiety. Modernizacja kosztowała ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Świętej Elżbiety łączy w Karbiu ul. Konstytucji z ul. Worpie. Przebudowa ul. Świętej Elżbiety podzielona była na cztery etapy i rozpoczęła się pod koniec lutego br. Warto dodać, że dzięki porozumieniu między Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu a spółką Węglokoks powstało nowe przejście dla pieszych na ul. Świętej Elżbiety, zaś przy skrzyżowaniu ul. Świętej Elżbiety i Konstytucji w rejonie kopalni trwa modernizacja przejścia dla pieszych, które zostanie doświetlone, aby zwiększyć tam bezpieczeństwo pieszych oraz zapewnić lepszą widoczność kierującym, zwłaszcza od strony wiaduktu kolejowego.

O przebudowę ul. Świętej Elżbiety apelowali przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy prowadzą w jej rejonie swoją działalność. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji dojazd do siedzib firm w Karbiu będzie łatwiejszy, a piesi będą mogli korzystać z bezpiecznego chodnika i przejścia dla pieszych – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia

W związku z zakończenie prac remontowych, dzisiaj /15 września/ rozpoczęły się odbiory wykonanych prac, podczas których przedstawiciele firm mających swoje siedziby przy ul. Świętej Elżbiety wręczyli na ręce prezydenta Mariusza Wołosza podziękowania m.in.: dla władz miasta i radnych za pomoc i wsparcie ich petycji, w której prosili o remont ulicy, celem zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu dojazdu do posesji i przedsiębiorstw zlokalizowanych w rejonie ul. Świętej Elżbiety.

Warto dodać, że ul. Świętej Elżbiety jest już przejezdna, jednak nadal trwają tam prace uzupełniające, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.