Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Promocja nowego filmu o zieleni w Bytomiu

Promocja nowego filmu o zieleni w Bytomiu Data publikacji: 7 lutego 2017To będzie druga część filmowej opowieści o bytomskiej zieleni. Już w czwartek /9 lutego/, w ramach spotkań z ekspertem w Biurze Promocji Bytomia /Rynek 7/, będzie można obejrzeć film oraz porozmawiać ze specjalistami od zieleni. Pierwsze 30 osób, które przyjdzie na pokaz, otrzyma DVD z filmem.

Przypomnijmy, że obraz powstał na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu i został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podobnie jak w poprzednich dwóch produkcjach („Zabytkowe parki Bytomia” z 2016 roku oraz „Bytom z natury zielony” z 2013 roku) lektorką, która przez ponad kwadrans prowadzi widzów po urokliwych zakątkach naszego miasta, jest Krystyna Czubówna.

Tym razem zainteresowani będą mogli przyjrzeć się zielonym oazom Bytomia nie tylko tym w Śródmieściu, ale też w Suchej Górze, Rozbarku czy Miechowicach. To często miejsca, które odwiedzamy, ale nie znamy ich historii. Po obejrzeniu filmu, co dociekliwsi będą mogli uzupełnić swoją wiedzę i zobaczyć te parki czy skwery na nowo - mówi Aleksandra Szatkowska, Naczelnik Wydziału Promocji Bytomia i Kontaktu z Mediami UM.

Początek spotkania o 17.00. Wstęp wolny.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.