Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami Data publikacji: 9 stycznia 2019Nie chcę tworzyć kolejnych filozofii, na których ma się opierać Bytom. Moim celem jest przywrócić miastu normalność , tak potrzebną , by mogło się zmieniać na lepsze - mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas wczorajszego /8 stycznia/ spotkania z przedsiębiorcami.

Spotkanie w ratuszu było okazją do rozmów nie tylko o przyszłości naszego miasta, potrzebie gruntownej zmiany jego wizerunku, kierunkach rozwoju, ale także o problemach, z jakimi borykają się lokalni przedsiębiorcy. Wśród często wskazywanych utrudnień bytomscy inwestorzy zwracali uwagę na zły wizerunek Bytomia, na co wpływ miały  w ostatnich latach m.in. gwałtowne wyludnianie się miasta, szkody górnicze oraz afery śmieciowe.

Zwracali  też uwagę na potrzebę rozbudowy infrastruktury drogowej i podkreślali, że konieczny jest powrót do tematu związanego z budową Becetki. Zdaniem przedsiębiorców o tym, co decyduje o zainteresowaniu inwestorów danym miastem, nie są tylko dostępne tereny inwestycyjne i ograniczenie biurokracji, ale też bezpieczeństwo w mieście, zadowolenie mieszkańców i dobra współpraca na linii inwestor - gmina.

W odpowiedzi na te postulaty, prezydent Mariusz Wołosz zapewnił, że podczas cyklicznych spotkań, także tych, które będą organizowane w nowej kadencji Bytomskiej Rady Biznesu, będzie wsłuchiwał się w potrzeby przedsiębiorców.

Każda zainwestowana przez was złotówka wiele dla Bytomia znaczy. W problemach, w których będzie możliwe wsparcie miasta, deklaruję pomoc licząc na naszą partnerską współpracę na rzecz rozwoju Bytomia - mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Przedsiębiorcy podkreślali także jak ważne są dążenia miasta do pozyskania nowych inwestorów, jednakże nie powinno się zapominać o tych, którzy prowadzą swój biznes w Bytomiu już od lat. Dla nas nowy przedsiębiorca nie jest lepszy od tego, który już zainwestował w Bytomiu - mówił wiceprezydent Michał Bieda. Dlatego jesteśmy otwarci na nowe pomysły, realizacje zamierzeń biznesowych.

Okazją do dyskusji o gospodarce Bytomia, będzie zaplanowane na czwartek, 17 stycznia III Seminarium Gospodarcze, które rozpocznie się o 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2.

Więcej o seminarium TUTAJ

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.