Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent spotkał się z lokatorami mieszkań po upadłej spółce Arrada

Prezydent spotkał się z lokatorami mieszkań po upadłej spółce Arrada Data publikacji: 8 stycznia 2020Podczas ostatniej sesji zabezpieczyliśmy pieniądze na wykup lokali po upadłej spółce Arrada. Czekamy obecnie na umowę przedwstępną między syndykiem a nowym nabywcą lokali. Wówczas będziemy mogli skorzystać z prawa pierwokupu – mówił podczas spotkania /7 stycznia/ z mieszkańcami prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że 3 stycznia Rada Miejska zabezpieczyła pieniądze na wykup przez gminę 101 lokali i 3 budynków po upadłej spółce Arrada. Mieszkania i budynki należały dawniej do zakładu Orzeł Biały, a ich ostatnim właścicielem była spółka Arrada. Po jej upadłości w 2015 roku mieszkaniami zarządzał syndyk, który ogłosił przetarg na ich sprzedaż. Lokale mieszkalne i budynki kupiła osoba prywatna za 5 mln zł, jednak do 30 dni po podpisaniu przez nowego inwestora umowy gmina ma prawo ich pierwokupu. Z tej możliwości władze miasta chcą skorzystać, dlatego konieczne było zabezpieczenie pieniędzy na ten cel.

Podczas wczorajszego, 7 stycznia spotkania władz miasta z lokatorami mieszkań po upadłej spółce Arrada omówione zostały najbliższe działania, jakie gmina ma podjąć w związku z ich wykupem.

Po sfinalizowaniu umowy i przejęciu przez miasto wszystkich lokali i budynków, najemcy mieszkań będą mogli starać się o ich wykup na własność od gminy – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Lokale będziemy sprzedawać po cenie ich zakupu. Nawet jeśli ich wycena przez rzeczoznawcę będzie wyższa, miasto zastosuje bonifikatę, tak, aby lokatorzy mogli je nabyć po tej samej cenie, za które kupiła je gmina – podkreślał wiceprezydent Michał Bieda.

Warto podkreślić, że podczas wtorkowego spotkania mieszkańcom przekazano do wypełnienia deklarację, w której mogli określić czy są zainteresowani wykupem lokali. Wstępne wyniki wskazują, że większość, bo aż 63% mieszkańców obecnych na spotkaniu zadeklarowało chęć wykupienia mieszkań na własność.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o postępach związanych z wykupem mieszkań od syndyka. W przypadku kiedy nie stać Państwa na wykup od gminy lokalu, będą one przekazane do miejskiej spółki – mówił wiceprezydent Michał Bieda.

Warto podkreślić, że prawo pierwokupu lokali zostało przyznane przez radę wierzycieli upadłej spółki na wniosek prezydentów Bytomia i Piekar Śląskich.

Poniżej załączamy deklarację, która była rozdawana obecnym na spotkaniu /7 stycznia/ mieszkańcom. Osoby, które nie mogły w nim uczestniczyć mogą wydrukować załączoną deklarację, wypełnić i wysłać na adres: Wydział Obrotu Nieruchomościami, Urząd Miejski w Bytomiu ul. Parkowa 2, 41-902 lub złożyć w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Parkowa 2, pokój nr 128 /parter/ - prosimy, aby deklaracje składać w kopercie z dopiskiem Wydział Obrotu Nieruchomościami.

Pobierz Deklarację do wypełnienia

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.