Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Prezydent pogratulował łucznikom sukcesów w Ekstraklasie

Prezydent pogratulował łucznikom sukcesów w Ekstraklasie Data publikacji: 7 listopada 2019Tegoroczny sezon łucznicy i łuczniczki Czarnej Strzały Bytom mogą zaliczyć do bardzo udanego. Nasze dziewczyny zajęły w Ekstraklasie Łuczniczej trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal, zaś nasza męska drużyna uplasowała się na 4. miejscu, osiągając najwyższą pozycję w historii udziału w tych rozgrywkach.

W środę, 6 listopada z naszymi łucznikami i łuczniczkami spotkali się prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras, którzy nie tylko pogratulowali im osiągniętych wyników, ale również życzyli kolejnych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych w najbliższym sezonie.

Warto dodać, że podczas finałowej VI rundy Ekstraklasy Łuczniczej w Rzeszowie/Hadlach Szklarskich nasze zespoły wywalczył 4. miejsca, które dały tak wysokie rezultaty w klasyfikacji generalnej. Kobiety w sezonie 2019 strzelały w składzie: Agata Kazyk, Natalia Michalska, Martyna Stach, Anna Pieprzyca i Klaudia Szmit, zaś męski zespół walczył w składzie: Bartosz Kayser, Bartosz Filip, Szymon Kobylnicki, Wojtek Tokarz i Mateusz Turek.

Dla naszej żeńskiej drużyny tegoroczny sukces to już 12 medal w historii Czarnej Strzały w Drużynowych Mistrzostwach Polski - Ekstraklasy Łuczniczej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.