Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Prezydent podziękował sportowcom

Prezydent podziękował sportowcom Data publikacji: 2 listopada 2018Tegoroczny sezon zawodnicy bytomskiego Klubu Karate Tradycyjnego MUKS Ippon, jak i judocy GKS Czarni Bytom mogą zaliczyć do udanych. Sukcesów na krajowych i zagranicznych matach pogratulował dziś /2 listopada/ bytomskim sportowcom prezydent Damian Bartyla.

Państwa sukcesy są namacalnym dowodem na to, że bytomskie kluby sportowe należą do krajowej czołówki, a Państwa osiągnięcia , które zawsze napawają nas dumą i radością to najlepsza promocja sportu i naszego miasta – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas spotkania z judokami i karatekami.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli Michał Sowa, Michał Kłosek, Dawid Gryzik i Jakub Kancerek, zawodnicy MUKS Ippon Bytom, którzy wrócili niedawno z medalami zdobytymi podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym w Kanadzie. Wśród seniorów doskonale zaprezentował się Michał Sowa, który rywalizował w fuku-go oraz kumite drużynowym. W obu konkurencjach Sowa sięgnął po złoto, nie tylko wygrywając wszystkie walki przed czasem, ale nawet nie tracąc jednego punktu.

Wśród młodzieżowców (18-20 lat) rywalizował Michał Kłosek. Bytomianin ostatecznie uplasował się na wysokiej drugiej pozycji i do Polski wrócił ze srebrem. Drugi medal - również srebrny - Michał wywalczył w kumite, ostatecznie w finale przegrywając z reprezentantem Brazylii. Dawid Gryzik rywalizował w kategorii juniorów (16-17 lat) i również wypadł dobrze zdobywając brąz. Nie byłoby tych wyników, gdyby nie praca trenera. Dlatego słowa uznania skierowano również do trenera MUKS Ippon Bytom Janusza Sowy.

Tego dnia w Biurze Promocji Bytomia gościła także Beata Pacut, brązowa medalistka prestiżowych zawodów Judo Grand Slam 2018 Abu Dhabi oraz Zenon Mościński, dyrektor klubu Czarnych Bytom.  Zawodniczka GKS Czarni Bytom w pojedynku, którego stawką było podium, wygrała przez waza-ari z brązową medalistką tegorocznych mistrzostw Europy Niemką Anną Marią Wagner.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.