Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prezydent odpowiadał na pytania mieszkańców

Prezydent odpowiadał na pytania mieszkańców Data publikacji: 5 listopada 2019Z mieszkańcami Miechowic spotkał się wczoraj /4 listopada/ prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępcy. Miechowiczanie najczęściej pytali o kwestie poprawy bezpieczeństwa w rejonie ulic oraz remonty  dróg i chodników.
 
Jednym z głównych zagadnień, o którym rozmawiano podczas spotkania były sprawy związane z poprawą bezpieczeństwa w dzielnicy. Mieszkańcy podkreśli potrzebę uporządkowania wzmożonego  ruchu pieszych przy ul. Nickla w okolicy pawilonów handlowych.

Zwracali też uwagę na często brawurowe zachowania kierowców pędzących ul. Suchogórską i zaapelowali do policji o wysyłanie tam patroli ruchu drogowego.  Problemem, z którym borykają się mieszkańcy Miechowic są też dziki. Położona w sąsiedztwie lasów dzielnica sprawia, że zwierzęta te, wabione łatwym pożywieniem upodobały sobie życie blisko miechowickich szkół i osiedli.

Władze miasta przybliżyły mieszkańcom działania, które mają rozwiązać ten problem. By zatrzymać wędrówkę dzików na tereny zamieszkałe, z budżetu miasta dofinansowywane są  m.in. zakupy sprzętu (kamery), paszy, która służy do tworzenia stref ochronnych oraz środków chemicznych odstraszających dziką zwierzynę. Mieszkańcy Miechowic są także zainteresowani działaniami dotyczącymi likwidacji dzikich wysypisk oraz budowy ścieżek rowerowych.

Prezydent Mariusz Wołosz przedstawił  mieszkańcom dotychczasowe przedsięwzięcia związane ze zmianami w oczyszczaniu miasta, a także działania, jakie są prowadzone w walce z procederem nielegalnego składowania odpadów.  Przybliżył też zakres prac związanych z remontami placów zabaw przy ul. Bluszczowej, Stolarzowickiej i pl. Słonecznym.

Ponadto w ramach trwających w Miechowicach robót drogowych prezydent Mariusz Wołosz wskazał na przebudowę ul. Reptowskiej. Zakres robót na odcinku od ul. Wolnego o skrzyżowania z ul. Bławatkową obejmuje przebudowę nawierzchni i chodnika.  Koszt tej inwestycji to prawie 450 tys. zł.

Zgodnie z wolą mieszkańców, doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy ul. Frenzla (przy kościele). Sporo miejsca poświecono też działaniom rewaloryzacyjnym w Parku Ludowym, który w ostatnim czasie zmienił się nie do poznania. Warto też wspomnieć o przebudowie i budowie nowych sieci ciepłowniczych, realizowanych przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz planowanych przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne na przyszły rok remontach przy ul. Chroboka, Ogrodowej i pl. Słonecznym.

Kolejne spotkanie prezydenta  z mieszkańcami, odbędzie się 12 listopada o 16.00  w Szkole Podstawowej nr 32 przy ul. Szymały w Stoszku.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.