Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Prezydent interweniował w ROD w Miechowicach

Prezydent interweniował w ROD w Miechowicach Data publikacji: 23 czerwca 2020Ulewne deszcze nie oszczędziły działek leżących na terenie ROD „Wspólna Praca” przy ul. Dierżonia w Miechowicach. Wczoraj/ 22 czerwca/ prezydent Mariusz Wołosz spotkał się z działkowcami oraz pracującą na miejscu jednostką straży pożarnej.

Podtopienia dotknęły ogródki działkowe pomiędzy ul. Racjonalizatorów a ul. Dzierżonia. To teren, który przez ostatnie lata uległ znacznemu obniżeniu. W tym rejonie została przeprowadzona rekultywacja terenu, co spowodowało zmianę warunków hydrologicznych - mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska.

Warto wspomnieć, że działalność wielu kopalń w naszym mieście miała ogromny wpływ na obniżanie się terenów i tworzenie tzw. niecek bezodpływowych, czyli zagłębień w powierzchni ziemi, gdzie gromadząca się woda nie ma możliwości grawitacyjnego spływu do potoków lub rzek. Gromadzące się w nieckach wody deszczowe powodują, zalewanie terenów położonych wokół niecek, w tym także miechowickich ogrodów działkowych.

Prowadzone w tym rejonie wydobycie, jak również prace rekultywacyjne w obszarze ul. Racjonalizatorów doprowadziły do podniesienia się wód gruntowych. Aby „ściągnąć” wodę z działek, służby interweniowały wypompowując wodę ze zbiornika retencyjnego przy ul. Łaszczyka. Efekty tych działań były widoczne już po kilkudziesięciu minutach pracy pompy. Akcja odpompowywania będzie trwać  jeszcze przez kilka dni aż do ustabilizowania się sytuacji całym regionie - mówi Wojciech Bryś.

Mamy świadomość, że odpompowywanie wody z podtopionych miejsc jest działaniem doraźnym, konieczna jest kontynuacja modernizacji niecek bezodpływowych, w tym roboty przy zbiornikach Brandka i Bączek - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.