Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej

Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Prezydenci na rowerach

Prezydenci na rowerach Data publikacji: 25 czerwca 2020W ramach realizowanego przez GZM programu Metropolia przyjazna rowerom do Bytomia trafiło 10 rowerów elektrycznych, które służą już funkcjonariuszom Straży Miejskiej oraz urzędnikom. Dziś /25 czerwca/ rower przetestował prezydent Mariusz Wołosz.

Od początku swojej kadencji staram się być jak najbliżej spraw bytomian i  wiem, że nie można tego osiągnąć nie wychodząc zza biurka - mówi prezydent Mariusz Wołosz. Świetnym sposobem na zobaczenie Bytomia  z innej perspektywy, jest właśnie ta z rowerowego siodełka. W przejeździe po mieście udział wzięli także wiceprezydenci Michał Bieda, Adam Fras, sekretarz Mirosław Luks, a także przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz oficer rowerowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Paweł Wittich.

Przypomnijmy, ze przekazane w lutym rowery firmy Geobike, z baterią litowo-jonową o pojemności 500 Wh, posiadają wspomaganie elektryczne, które pozwala na jednym ładowaniu przejechać ok. 60 km. Wyposażone są też w pojemne sakwy i zapięcia w formie blokady. Co ważne, rowery te mają pełne błotniki, które pozwalają na podróżowanie w wyprostowanej pozycji w oficjalnym stroju.
 
Nasze miasto od lat głośno mówi o tym, że rower jest równorzędnym środkiem transportu. Rowery nie tylko ułatwiają nam pracę, ale też pozwalają spojrzeć z bliska na tematy związane z komunikacją miejską czy realizowanymi oraz planowanymi modernizacjami dróg – mówi prezydent Mariusz Wołosz. 

 Warto dodać, że pięć rowerów trafiło do funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Jednoślady  ułatwią im sprawne przemieszczanie się, zwłaszcza w miejscach, gdzie wjazd samochodu jest utrudniony, czy wręcz niemożliwy. Metropolia zakupiła ogółem 230 rowerów, które trafiły do do 41 miast i gmin.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.