Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Prestiżowe wyróżnienie dla prezydenta Bartyli

Prestiżowe wyróżnienie dla prezydenta Bartyli Data publikacji: 9 czerwca 2018Co roku na Jasnej Górze w Częstochowie przyznawane są Ogólnopolskie Wyróżnienia za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację. Otrzymują je osoby, które szczególnie troszczą się o tworzenie warunków dla młodych sportowców realizujących swoje pasje. W tym roku nagrodę otrzymał Damian Bartyla.

Prezydent Bytomia został doceniony nie tylko za aktywną działalność na rzecz sportu młodzieżowego w Bytomiu, ale również za tworzenie warunków dla dzieci i młodzieży, które dzięki inwestycjom sportowym w naszym mieście mogą rozwijać swoje pasje i szlifować sportowe talenty. Wyróżnienie prezydent Bartyla odebrał 9 czerwca podczas 28. Pielgrzymki Sportowców, która co roku przybywa na Jasną Górę w Częstochowie.

Ogólnopolskie Wyróżnienie prezydentowi Bartyli przyznała Kapituła Generalna Katolickiego Stowarzyszenia Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Prezydent Bytomia znalazł się tym samym w gronie wyróżnionych osób obok wybitnych sportowców, trenerów i samorządowców, ale również przedstawicieli duchowieństwa oraz prezesów i działaczy klubów sportowych, którzy wspierają sport młodzieżowy i dbają o rozwój dzieci i młodzieży.

Warto również dodać, że w ostatnim czasie w naszym mieście powstało lub zostało zmodernizowanych kilka obiektów sportowych, z których aktywnie korzystają dzieci i młodzież nie tylko z Bytomia, ale również miast ościennych. Wśród nich są boiska wielofunkcyjne przy szkołach, boisko piłkarskie w Bytomiu – Szombierkach, zadaszone korty tenisowy przy ul. Tarnogórskiej, których budowę wsparło miasto kwotą prawie 1,5 mln złotych, a także modernizowane boisko przy ul. Piłkarskiej. W najbliższym czasie powstaną również kolejne sportowe inwestycje, które są już realizowane: gruntowna modernizacja boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach za ponad 4 mln złotych oraz nowe boiska sportowe z oświetleniem, cztery siłownie plenerowe oraz ścieżki rowerowe i piesze z małą architekturą, które za 24 mln zł powstaną w ramach rekultywacji blisko 30 ha obszaru terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki w Szombierkach i Łagiewnikach.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Krzysztof Wieczorek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.