Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic Data publikacji: 9 września 2019Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

Przebudowa sześciu dróg w Bytomiu była tematem dzisiejszej /9 września/ konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia, podczas której nie tylko poznaliśmy zakres prac remontowych, ale również kwotę dofinansowania zewnętrznego, jakie pozyskało miasto. Łącznie nasza gmina otrzymała na przebudowę sześciu ulic kwotę 6 mln 884 tys. zł. Warto dodać, że całkowita wartość prac – zgodnie z przygotowanymi kalkulacjami – to około 12 mln zł.

Bardzo się cieszę, że nasze miasto otrzymało kolejne środki zewnętrzne. Do każdej złotówki wydawanej przez miasto, staramy się pozyskać złotówkę dofinansowania zewnętrznego. Dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych będziemy mogli przebudować aż sześć ulic w kilku bytomskich dzielnicach – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Inwestycje drogowe to nie tylko poprawa jakości stanu ulic, ale lepszy komfort jazdy oraz zwiększenie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak również pieszych – dodał prezydent Wołosz.

Wspieramy samorządy lokalne, aby pomóc im unowocześniać infrastrukturę drogową. Tak będzie również w Bytomiu, który przygotował bardzo dobrze wnioski o dofinansowanie i otrzymał wsparcie w wysokości prawie 7 mln zł – mówił podczas konferencji wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Warto podkreślić, że na część dróg, które otrzymały dzisiaj dofinansowanie zakończone zostały już postępowania przetargowe i  pozostało jeszcze podpisanie umów z wykonawcami robót. Teraz dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych będzie możliwa ich realizacja. Są to ulice Reptowska, Mochnackiego, Wojciechowskiego oraz Musialika. Na przebudowę ulic Świętej Elżbiety i Szyby Rycerskie Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu przygotowuje postępowania przetargowe.

Przebudowa ul. Reptowskiej /Miechowice/ obejmować będzie remont odcinka drogi od ul. Wolnego do ul. Bławatkowej wraz z lewostronnym chodnikiem, zieleńcem oraz regulację urządzeń uzbrojenia podziemnego. Na Stroszku przebudowana zostanie ul. Wojciechowskiego, gdzie oprócz  drogi oraz chodników, wykonana zostanie również przebudowa zatoki autobusowej, miejsc postojowych oraz terenów zielonych i urządzeń uzbrojenia podziemnego.

W Karbiu przebudowana zostanie ul. Świętej Elżbiety - odcinek drogi od ul. Konstytucji do ul. Worpie, chodniki, zieleńce oraz regulacja urządzeń sieci podziemnej. Z kolei w Łagiewnikach przebudowę czeka odcinek ul. Szyby Rycerskie wraz z przebudową chodnika i regulacją urządzeń uzbrojenia podziemnego. Przebudowana zostanie również ul. Mochnackiego w Szombierkach na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Karpackiej. Tam wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni oraz regulacja urządzeń uzbrojenia podziemnego.

Ostatnią z sześciu przebudowywanych dróg będzie ulica Musialika /Rozbark/, na którą dofinansowanie miasto pozyskało zarówno ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, jak i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a umowa na jej realizację ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu. W ramach prowadzonych prac na ul. Musialika przebudowana ma zostać nie tylko jezdnia, ale zjazdy, część chodników oraz regulacja urządzeń sieci podziemnej, pojawią się także nowe przejścia dla pieszych – m.in. dwa w rejonie nowego skate parku, żeby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, która chętnie odwiedzają to miejsce. W rejonie promenady zbudowane zostaną także progi zwalniające.

Warto podkreślić, że gmina będzie starała się, aby dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na przebudowę ul. Musialika zostało przeniesione na remonty dwóch innych dróg w mieście. W planach Miejski Zarząd Dróg i Mostów ma przebudowę ul. Wyzwolenia i Górnośląskiej, jednak ich remont uzależniony jest od przygotowania kosztorysów, w których określone zostaną szczegóły tych inwestycji.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.