Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 maja 2019, Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Poznaliśmy mistrzów w trialu

Poznaliśmy mistrzów w trialu Data publikacji: 10 czerwca 2018Dzisiaj, 10 czerwca rozstrzygnęły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski w Trialu. W Dolomitach Sportowej Dolinie poznaliśmy najlepszych motocyklistów, którzy przed dwa dni rywalizowali o zwycięstwo.

Wielkie emocje i niezwykłe widowisko to charakterystyczna cecha trialu motocyklowego. Nie inaczej było w Dolomitach Sportowej Dolinie, gdzie zjechało prawie 100 miłośników tej dyscypliny sportowej, którzy rywalizowali o miano najlepszego w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. Wśród motocyklistów dominowali zawodnicy z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego, ale byli również reprezentanci z Mazowsza i Wielkopolski. Warto dodać, że najlepszą drużyną całych mistrzostw został zespół motocyklistów z Auto Moto Klubu w Gliwicach.

Podczas imprezy uczestnicy mieli do pokonania strome podjazdy i głazy, których w DSD nie brakowało, a ponadto na trasie czekało na nich wiele przeszkód naturalnych. Każdy ze startujących musiał pamiętać, że podparcie się podczas jazdy stopą oraz innymi elementami niż opony lub spód silnika, oznaczało punkty karne. To niewątpliwie dodaje uroku tej dyscyplinie, w której najważniejsza jest pełna kontrola nad motocyklem oraz równowaga.

Organizatorem wydarzenia był Auto Moto Klub Gliwice, a nad imprezą patronat objął prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.