Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Poznaj Rozbark z przewodnikiem

Poznaj Rozbark z przewodnikiem Data publikacji: 22 czerwca 2017Wakacje tuż, tuż, więc już zapowiadamy, że od pierwszej soboty lipca /1 lipca/ ruszamy z naszym cyklem wycieczek „Poznaj Bytom z Przewodnikiem”!

1 lipca, o godzinie 9:00 spotykamy się pod Teatrem Rozbark, a w programie wycieczki: Rozbark – jak śląska wieś stała się ośrodkiem wielkiego przemysłu – w czasie spaceru zobaczymy tereny pokopalniane oraz ostatnie zabudowania rozbarskich gospodarzy, poznamy podstawy architektury wczesnego modernizmu, dowiemy się dlaczego Św. Jacek jest patronem tutejszej parafii, kim był Walter Tuckerman i co wydarzyło się na Kopalni Heinitz 31 stycznia 1923 roku.

Zapisy prowadzone będą od 26 czerwca telefonicznie pod nr: 32 386 36 69, mailowo: promo@um.bytom.pl lub osobiście w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Koszt – 5 zł. Opłata będzie pobierana przez PTTK.

Ilość miejsc ograniczona.

Wycieczki organizowane są przez Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami oraz bytomski Oddział PTTK.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.