Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Poznaj niezwykłych bytomian

Poznaj niezwykłych bytomian Data publikacji: 12 kwietnia 2019Agata Sanetra-Wieczorek i Adam Wesołowski, zostali laureatami nagrody Bytomianka i Bytomianin Roku przyznawanej przez Ligę Kobiet Nieobojętnych. Uroczysta gala, podczas której nagrodzeni odebrali statuetki, odbyła w Operze Śląskiej.

Stowarzyszenie to już od 14 lat nagradza osoby szczególnie zaangażowane w życie miasta. Początkowo nagradzano tylko kobiety, jednak z czasem o to szczególne wyróżnienie upomnieli się panowie.

Przyjrzyjmy się sylwetkom laureatów. Agata Sanetra-Wieczorek jest lekarką, laureatką nagrody Bytomianka Wiosny 2018. Od 2008 roku prowadzi Poradnię Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowe przy ul. Tuwima. Na co dzień pod jej opieką znajduje się około stu pacjentów z Bytomia, Piekar Śląskich i Radzionkowa. Pomimo tylu obowiązków, nieustannego podnoszenia kwalifikacji cały czas tryska pozytywną energią, którą zaraża wszystkich dookoła.

Jak mówią jej współpracownicy, to kobieta pozytywnie zakręcona. Z własnej inicjatywy pojechała do Nepalu, aby tam, w mało dostępnych miejscach, wysoko w górach, leczyć ciężko chorych ludzi. Do tego potrzeba nie tylko odporności psychicznej, ale też ogromnej wrażliwości. Jak czytamy w rekomendacji: Barbara Bush powiedziała kiedyś „Każdy ma coś, co może dać innym”. Pani Małgosia swoim pacjentom i ich rodzinom daje, to co najcenniejsze: fachową opiekę, pozytywną energię, empatię, a przede wszystkim swój czas.

Adam Wesołowski, to kompozytor, pianista, dyrygent, teoretyk muzyki i pedagog. Śląskiej publiczności dał się poznać jako pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego – wydarzenia muzycznego, które rozsławiło Bytom i wywodzącego się stąd patrona festiwalu. Od 2014 roku pełnił również funkcję zastępcy dyrektora Sinfonietty Cracovii. Z początkiem listopada 2018 r. przejął obowiązki dyrektora Filharmonii Śląskiej.

Jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Adama Didura w 2000 i 2004 roku. Adam Wesołowski jest autorem ponad 70 utworów oraz ponad 300 opracowań, jak również cenionym menedżerem kultury: Oprócz tego, że jest managerem, Wesołowski jest także utytułowanym kompozytorem. Jest autorem ponad 70 utworów oraz ponad 300 opracowań. Na soim koncie ma m.in. I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. A. Dvoraka w Czechach. Jest też dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Adama Didura.

W części artystycznej wystąpiła Hanna Balcerzak, pianista i klawesynistka. Tego wieczoru światło dzienne ujrzał też krążek „Muzyczne portrety kobiety" oraz zbiór krótkich form literackich „Bytom w 100 słowach”.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.