Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Powiatowy Konkurs Historii Bytomia przełożony na 2021 rok

Powiatowy Konkurs Historii Bytomia przełożony na 2021 rok Data publikacji: 15 września 2020Z powodu trwającej pandemii w naszym mieście wiele imprez zostało już przełożonych na innych termin. Kolejną jest cieszący się dużym zainteresowaniem Powiatowy Konkurs Historii Bytomia. Organizatorzy ze względów bezpieczeństwa postanowili przełożyć tegoroczną edycję na 2021 rok.

Aby nie narażać uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych i specjalnych oraz środowisk szkolnych, w których miały odbyć się eliminacje i finały konkursu, organizatorzy wydarzenia przesunęli XXI. edycję konkursowych zmagań na wiosnę 2021 roku. Dokładne terminy eliminacji zostaną podane na początku 2021 roku.

W konkursie co roku uczniowie biorą udział parami. Konkurs jest dwuetapowy, składa się z eliminacji - w formie testu pisemnego, oraz finału - w formie pytań pisemnych i zadań praktycznych. Mamy nadzieję, że konkurs w 2021 roku odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych. Zapraszamy do udziału uczniów młodszych i starszych klas szkoły podstawowej, uczniów szkół specjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.