Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 listopada 2020, Ksenia, Walerian, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mimo pandemii utrzymujemy budżet miasta na poziomie ponad 1 mld zł

21 grudnia bytomscy radni będą debatować o projekcie budżetu Bytomia na 2021 rok. Projekt uchwały budżetowej został już przedstawiony Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która ma wydać opinię na temat uchwały. Przedstawiamy najważniejsze założenia projektowanego budżetu Bytomia.

Rozpoczyna się przebudowa ważnego skrzyżowania w Szombierkach

Przebudowa skrzyżowania ulicy Frycza Modrzewskiego z ul. Zabrzańską to inwestycja, która ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo na drodze, ale również komfort jazdy kierowców, którzy kierują się z Bytomia w stronę Rudy Śląskiej i Zabrza – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od 28 listopada zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem

Od 28 listopada stopniowo będą znoszone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w naszym kraju. 21 listopada rząd przedstawił plan działania na nadchodzący czas. Najważniejsze zmiany to przywrócenie działalności sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, a także zmiana daty ferii zimowych w Polsce.

Bytomskie lokale z jedzeniem na wynos - zobacz listę

Decyzją rządu od dzisiaj, 24 października wszystkie restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie są zamknięte dla gości. Lokale gastronomiczne mogą jednak prowadzić sprzedaż na wynos. Zobacz, które bytomskie lokale serwują jedzenie na wynos i z dowozem.

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim i USC w Bytomiu

W związku z pojedynczymi przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz kwarantanną części personelu, od 21 października nastąpią zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, zaś od 26 października w USC.

BO Bytom - mieszkańcy wybrali

27 projektów, 30 tysięcy głosów oddanych przez prawie 18 tysięcy osób i aż 15 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Poszukiwane rodziny zastępcze

Poszukiwane rodziny zastępcze Data publikacji: 17 listopada 2020Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu szuka rodzin, u których dzieci znajdą dobrą opiekę, czekając na szczęśliwy dom. Zawodowa rodzina zastępcza za opiekę nad dzieckiem otrzymuje m.in. wynagrodzenie, wsparcie finansowe na każde dziecko oraz zwrot kosztów za czynsz.

W Bytomiu funkcjonuje obecnie 249 rodzin zastępczych, z czego 21 to zawodowe rodziny zastępcze. Opiekują się one 442 dziećmi z terenu miasta. - W porównaniu do innych miast, mamy sporo rodzin zastępczych, w tym także zawodowych. Niestety nie brakuje też rodzin dysfunkcyjnych, które nie są w stanie zapewnić swoim pociechom nie tylko prawidłowych warunków bytowych, ale także zaspokoić ich potrzeb. Dlatego wciąż poszukujemy osób, które chciałbyby zostać rodzicami zastępczymi – mówi Martyna Ciura, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Dlatego poszukiwane są rodziny odpowiedzialne, oddane, a przede wszystkim ciepłe i kochające, które zgodzą się pełnić rolę rodzin zastępczych. MOPR oferuje możliwość wynajmu nowego (większego) mieszkania, uzyskania wynagrodzenia, płatnego urlopu, wsparcia finansowego na każde dziecko: 1052 zł oraz 500+, zwrotu kosztów za czynsz, media. Specjaliści MOPR, w tym koordynator rodzinnej pieczy zastępczej oraz psycholog, będą również wspierać rodziny na każdym kroku. – Wcześniej kandydaci na rodziców zastępczych przejdą także specjalne, bezpłatne szkolenie – dodaje Ciura.

Rodzina zastępcza ma charakter czasowy, jej zadaniem jest zapewnienie opieki oraz wychowanie na czas niemożności sprawowania pieczy przez rodziców biologicznych lub do momentu uregulowania sytuacji prawnej dziecka i zgłoszenia go do adopcji.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby, które cechuje duża dozą empatii, ale spełniają również warunki formalne, między innymi potrafią zapewnić dzieciom odpowiednie warunki bytowe, mieszkaniowe i realizację indywidualnych potrzeb dziecka, m. in. rozwoju emocjonalnego, fizycznego, społecznego, właściwej edukacji, rozwoju zainteresowań, wypoczynku i organizacji czasu wolnego.

Więcej informacji Dział Wsparcia Rodziny MOPR - tel. 32 3886151, 32 3886158.
 

Autor: LB
Zdjęcia: MOPR Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.