Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Posprzątali plac Kościuszki

Posprzątali plac Kościuszki Data publikacji: 9 sierpnia 2019Już po raz drugi bytomscy społecznicy zorganizowali akcję „Odkryj to:”. Podczas pierwszej edycji wysprzątali najstarszą ulicę w mieście – Zaułek. Dziś przyszła pora na pl. Kościuszki.

Cel akcji jest prosty, a zarazem bardzo szczytny. Lokali działacze zachęcają mieszkańców do zadbania o swoje własne otoczenie. Sprzątają i porządkują wybraną ulicę, jednocześnie pokazując mieszkańcom piękno Bytomia, często niezauważane w codziennym pośpiechu i zabrudzone przez zaniedbanie nas samych. Akcję wspiera Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, który udostępnia worki, rękawiczki i narzędzia.

Działacze mają nadzieję, że dzięki swojemu zaangażowaniu przekonają bytomian do większej dbałości o wspólną przestrzeń. Bo przecież nie trzeba od razu sprzątać, wystarczy na początek przestać śmiecić.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.