Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Pomyśl o zwierzętach. Wystaw miskę z wodą

Pomyśl o zwierzętach. Wystaw miskę z wodą Data publikacji: 13 czerwca 2019Żar z nieba daje się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Poza psami i kotami są też ptaki, jeże i inne małe gryzonie, które w czasie upałów nie mają dostępu do wody.
 
Ustawmy zwierzętom miski z wodą – apeluje Maciej Koźmiński, zastępca naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska. Niejednokrotnie mogą one polegać tylko na nas, a podczas upałów same nie odkręcą sobie kurka z wodą.

Naczynie powinno być niskie, aby ptaki mogły skorzystać z wodopoju nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Warto pomyśleć też o bezpańskich psach i kotach ustawiając im miski na swoich posesjach. Niestety, mimo apeli ciągle jeszcze zdarzają się sytuacje, że ludzie zostawiają zwierzęta w rozgrzanych samochodach.

To jest dla czworonoga wyrok, bo auto nagrzewa się w rekordowym tempie. W ciągu kilku minut temperatura wewnątrz pojazdu może sięgnąć nawet 50 stopni!
- mówi Maciej Koźmiński.

Przypomnijmy, że za pozostawienie psa w samochodzie można zapłacić mandat. Takie zachowanie może też skutkować postawieniem zarzutów o rażącym zaniedbaniu lub znęcaniu się nad zwierzęciem, a to z kolei grozi karą więzienia.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.