Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pomoc dla seniora

Pomoc dla seniora Data publikacji: 14 kwietnia 2020Wsparcie w zrobieniu zakupów czy wykupieniu recept w aptece? W czasie epidemii ta pomoc jest potrzebna szczególnie osobom starszym. Dlatego MOPR wraz z Fundacją Petralana kontynuuje akcję Pomoc dla seniora.
 
Przypomnijmy, że inicjatywa skierowana jest do bytomian, którzy ukończyli 65 lat, mieszkających samotnie lub z osobą niepełnosprawną, przewlekle chorych. Jej celem jest pomoc w dostarczeniu zakupów spożywczych, środków czystości i dostarczeniu lekarstw z apteki.

Z tej formy wsparcia mogą skorzystać osoby, które nie są w stanie samodzielnie tego zrobić i nie mają wsparcia z zewnątrz. Chęć skorzystania z takiej formy pomocy można zgłaszać pod nr. tel.: 32 388 67 22 - mówi Krzysztof Skuza, kierownik działu pomocy środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.
 
Po otrzymaniu takiego sygnału pracownik socjalny lub wolontariusz Petralany udadzą się do osób, które najpilniej potrzebują wsparcia. Zgłoszenia przyjmowane są w dni robocze do godziny 13.00.
 
Otrzymujemy dużo sygnałów od osób starszych, że potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa czy przyniesieniu węgla - mówi Krzysztof Skuza. Dlatego apelujemy do wolontariuszy działających w trzecim sektorze, by w tym trudnym czasie wspierali osoby starsze i samotne.
 
Niezwykle ważna i potrzebna jest też sąsiedzka solidarność. Jeśli w naszym otoczeniu mieszkają seniorzy, nie zapominajmy o nich, zapytajmy, czy czegoś nie potrzebują. Nie bójmy się pomagać - mówi Krzysztof Skuza. Prosimy o kontakt również inne podmioty czy organizacje, które nie są obojętne i chcą wesprzeć nas w tych działaniach.

pomoc.png
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.