Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Polska vs. Francja

Polska vs. Francja Data publikacji: 9 września 2018Zdecydowaną przewagą bokserska reprezentacja Polski kobiet pokonała Francuzki. To udany debiut nowej trenerki kadry narodowej kobiet Karoliny Michalczuk. Hala na Skarpie wypełniona była kibicami biało-czerwonych barw.

Cieszę się, że historia zatoczyła koło i możemy ponownie w tym legendarnym dla boksu miejscu przeżywać wspaniałe emocje sportowe – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia. To właśnie tu przed laty była Hala GKS Szombierki, która urosła do rangi kuźni niezapomnianych talentów. Stąd wywodził się jeden z najlepszych trenerów i pięściarzy - mistrz Europy (1977), dwukrotny brązowy medalista olimpijski z Monachium (1972) i Montrealu (1976) – Leszek Błażyński. Tu odbywały się emocjonujące walki i mecze ligowe – dodał.

W reprezentacji Polski rękawice ubrały: Adriana Marczewska, Milena Zglenicka, Sandra Drabik, Laura Grzyb, Anna Góralska, Sandra Kruk, Aneta Rygielska, Natalia Barbusińska, Karolina Koszewa oraz Elżbieta Wójcik. Na 10 walk tylko w dwóch zwyciężyły rywalki. To spotkanie było przygotowaniem do osiągnięcia celu jaki Polski Związek Bokserski postawił przed nowym selekcjonerem – kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.