Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pojedź na miniobóz za 30 zł

Pojedź na miniobóz za 30 zł Data publikacji: 7 czerwca 2018Już od najbliższego poniedziałku, 11 czerwca ruszają zapisy na miniobozy w Kokotku. Jak co roku mogą w nich wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, którzy spędzą cztery dni w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym. Pierwszy turnus już 24 czerwca.

Organizatorzy wypoczynku – Urząd Miejski w Bytomiu i Bytomski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego zapewniają, że dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę. Będą miały tam do dyspozycji rowery, basen, boisko do koszykówki i piłki nożnej. Zapewnione jest też pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie). Trzeba mieć na uwadze, że panują tam harcerskie warunki. Dzieci śpią w 10-osobowych namiotach, muszą zatem zabrać ze sobą ciepłą odzież do spania, bo noce mogą być chłodne. Niezbędne jest też inne wyposażenie, takie jak środki przeciw komarom, bo ośrodek położony jest w lesie. W przypadku słonecznej pogody, dzieci koniecznie muszą zabrać ze sobą czapkę i okulary przeciwsłoneczne oraz krem do opalania z wysokim filtrem.

Oferta skierowana jest do uczniów bytomskich szkół podstawowych, zameldowanych w naszym mieście. Dzieci, które dopiero pójdą do I klasy, muszą jednak na miniobóz w Kokotku poczekać jeszcze rok. Nie mogą uczestniczyć w miniobozach również uczniowie, którzy skończyli podstawówkę.

Rodzice płacą za taki pobyt tylko 30 złotych. Resztę kosztów pokrywa gmina. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel ok. 40 tys. zł (koszty obejmują również ubezpieczenie i transport, który zapewnia bytomski przewoźnik).

Aby zapisać dziecko na miniobóz w Kokotku, trzeba zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Bytomiu, przy ul. Smolenia 35 do pokoju 125 /I piętro/ z dowodem osobistym. Zapisy prowadzone są od 11 czerwca do wyczerpania zgłoszeń w godzinach 7.45 – 13.30 od wtorku do piątku oraz w poniedziałek od 7.45 do 16.00.

Rodzic dziecka albo opiekun prawny musi wypełnić kartę zgłoszeniową, a w kasie uiścić opłatę. Kasa w budynku przy ul. Smolenia 35 znajduje się w pokoju nr 35 /parter/ i czynna jest w poniedziałki od 7.45 do 16.00 oraz od wtorku do piątku od 7.45 do 13.30.

Szczegółowe informacje na temat miniobozów w Kokotku znajdziecie Państwo w Wydziale Kultury i Sportu, ul. Smolenia 35 /I piętro, pokój nr 125/.

Bardzo ważne – by zapisać dziecko na miniobóz, trzeba wybrać się na ul. Smolenia 35 osobiście. Zapisy telefoniczne nie będą prowadzone. Należy też dokładnie zapoznać się z regulaminem pobytu w Kokotku.

Terminy turnusów:
I turnus: 24 – 27 czerwca;
II turnus: 27 – 30 czerwca;
III turnus: 30 czerwca – 3 lipca;
IV turnus: 3 – 6 lipca;
V turnus: 6 – 9 lipca;
VI turnus: 9 – 12 lipca.

Pobierz formularz zgody


Pobierz kartę kwalifikacyjną


Pobierz załącznik do karty kwalifikacyjnej

Zobacz treść ogłoszenia


Zobacz informację o miniobozach


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.