Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Podziękowania dla bytomskiej firmy za współpracę w walce z odpadami

Podziękowania dla bytomskiej firmy za współpracę w walce z odpadami Data publikacji: 30 kwietnia 2019Prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Waldemar Gawron odwiedzili dzisiaj zakład recyklingu Vivasto SA, który zaangażował się w akcję wywozu pryzm z folią i opakowań foliowych. Podczas spotkania prezydent podziękował za okazane wsparcie i pomoc w walce z nielegalnymi odpadami.

Przypomnijmy, że kiedy służby miejskie otrzymały informację o nielegalnych odpadach /kilka pryzm z folią i opakowaniami foliowymi/ przy ul. Podleśnej między ul. Strzelców Bytomskich a Celną oraz przy ul. Węglowej, natychmiast podjęto działania, mające na celu usunięcie śmieci. Władze miasta podjęły rozmowy z bytomskim zakładem recyklingu, który zgodził się odebrać pryzmy folii nielegalnie wyrzucone na terenach zielonych. Znaleziona w lasach i na łąkach folia została przewieziona przez pracowników Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej do siedziby firmy Vivasto SA.

Dzisiaj, 30 kwietnia prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Waldemar Gawron podczas spotkania z przedstawicielami firmy nie tylko zobaczyli w jaki sposób prowadzony jest proces recyklingu, ale również podziękowali za zaangażowanie i współpracę w walce z nielegalnymi odpadami.

Przypomnijmy: Vivasto SA to nowoczesny zakład recyklingu, który zajmuje się wytwarzaniem regranulatów do produkcji folii wykorzystywanej w przemyśle opakowaniowym, budowlanym i rolniczym. Bytomska firma jest jednym z siedmiu przedsiębiorstw w kraju, które posiadają certyfikat EuCertPlast, będący gwarancją, że stosowana przez zakład technologia jest przyjazna środowisku, a proces produkcji spełnia wysokie normy jakości i bezpieczeństwa. Vivasto jest także członkiem Stowarzyszenia Polski Recykling.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.