Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 grudnia 2020, Natalia, Blanka, Eligiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Podwórko talentów już otwarte

Podwórko talentów już otwarte Data publikacji: 16 października 2020



Na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego przy ul. Prusa, otwarto dziś /16 października/ Podwórka Talentów Nivea 2020, które bytomska placówka wygrała w internetowym głosowaniu. W uroczystości, którą uświetniły występy uczniów SP 46, wziął udział wiceprezydent Adam Fras.

Przypomnijmy, że dzięki mobilizacji uczniów, rodziców, nauczycieli, całej społeczności lokalnej oraz rzeszy bytomskich internautów udało się zebrać ponad 8 tysięcy głosów. Dzięki temu bytomska szkoła znalazła się gronie 20 polskich szkół, w których powstały nowoczesne place zabaw. Plac zabaw składa się z trzech stref: sportowej, naukowej oraz artystycznej.

Młodych entuzjastów kosmosu, zapewne ucieszy planetarium, specjalny naukowy rowerek, zegar słoneczny i naukowa piaskownica. W części sportowej zainstalowano urządzenia do balansowania, ściankę wspinaczkową, huśtawkę oraz grę skok w dal, kapsle i trampolinę. Trzecia część przeznaczona jest dla małych artystów, a znajdziemy w niej: tablice muzyczne z bębnami, teatrzyk oraz tubaę do rozmawiania dla 6 osób.

Galeria zdjęć:



Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. G. Goik, Tadeusz Gawlik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.