Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania

Uwaga kierowcy! 11 marca wprowadzona została kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej i Witczaka

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Podsumowanie jubileuszu szpitala

Podsumowanie jubileuszu szpitala Data publikacji: 14 maja 2014Nowoczesny sprzęt medyczny, innowacyjne metody leczenia, profesjonalna kadra i nieustanny rozwój. Jeśli spytać pacjentów, właśnie taki powinien być współczesny szpital. Tym oczekiwaniom próbuje sprostać liczący sobie już 125 lat Szpital Specjalistyczny nr 2.

W ramach zakończenia obchodów jubileuszowych, dyrekcja szpitala przy ul. Batorego zaprosiła w swe mury byłego premiera i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka. Istniejąca od 1888 r. placówka ma się czym pochwalić. Jest obecnie jedną z niewielu w Europie, która wykonuje operacje na płodzie oraz w innowacyjny sposób diagnozuje i leczy nowotwory.

Tego dnia prof. Aleksander Sieroń, szef Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej zaprezentował nowy wynalazek – hiperbarię. To nowość na bytomskim rynku medycznym, dzięki której pacjenci z naszego miasta będą mogli w nieinwazyjny i bezbolesny sposób leczyć się za pomocą tlenu.

W dalszej części spotkania mówiono o planach szpitala i perspektywach inwestycyjnych realizowanych m.in. ze środków unijnych. Wśród nich warto wymienić chociażby planowanie otwarcia Śląskiego Centrum Wczesnej Diagnostyki Nowotworów i Medycyny Fizykalnej, gdzie pacjenci zostaną objęci specjalistycznym, indywidualnie dopasowanym programem leczenia.

Na uwagę zasługują też plany utworzenia Centrum Perinatologii, Neonatologii i Chirurgii Płodu, z których opieki będą mogły korzystać kobiety w ciąży i ich nowonarodzone dzieci.

Warto też wspomnieć o wyłonieniu wykonawcy, który zmodernizuje przyszpitalny „okrąglak”, gdzie po remoncie funkcjonować będzie nowoczesna poradnia specjalistyczna. Planowane inwestycje podniosą jakość i warunki świadczonych usług medycznych oraz będą kształtowały ścieżkę rozwoju szpitala na kolejne lata – zaznaczała Kornelia Cieśla, dyrektorka Szpitala Specjalistycznego nr 2.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.