Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

Podolog - nowy kierunek w Medyku

Data publikacji: 17 listopada 2018W Zespole Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych uroczyście otwarto nowy kierunek kształcenia - podologię. Jest to dziedzina zajmująca się zarówno pielęgnacją stóp zdrowych, jak i pielęgnacją i korekcją stóp zmienionych chorobowo.

Podologia to dziedzina na pograniczu medycyny i kosmetologii, która z powodu rozpowszechniania się chorób cywilizacyjnych, takich jak: cukrzyca, przewlekła choroba żylna, miażdżyca, deformacje postawy ciała i stóp, wychodzi z cienia i coraz częściej wkracza do salonów zabiegowych. Istnieje stale zwiększające się zapotrzebowanie społeczne na ten zawód, stąd potrzeba eksperymentalnego kształcenia przyszłych profesjonalistów w tej dziedzinie. 

Bytomski Zespół Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych jest pierwszą w Polsce szkołą publiczną, która otrzymała zgodę z Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Zdrowia na otwarcie kierunku kształcenia podolog. Podczas piątkowej uroczystości otwarto pracownie podologii oraz debatowano na temat podologii i chorób skóry. W wydarzeniu wzięli udział m.in. konsultanci różnych dziedzin związanych z kosmetyką, kosmetologią i diabetyką, w tym prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek - krajowy konsultant w dziedzinie diabetologii.

Zespół Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych w Bytomiu od wielu lat kształci w zawodach medycznych i socjalno-opiekuńczych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rynku pracy, a jednocześnie dostosowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb społecznych. Szkoła dysponuje wieloma specjalistycznymi pracowniami: anatomii, stomatologii, terapii zajęciowej, opieki i wychowania dziecka, masażu, EKG i RTG, fryzjerstwa, co stanowi doskonałą bazę dydaktyczno-naukową umożliwiającą przygotowanie przyszłej kadry gabinetów medycznych, kosmetycznych, fizjoterapeutycznych czy placówek opieki i służby zdrowia.  

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.