Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 grudnia 2020, Natalia, Blanka, Eligiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Podnosimy jakość infrastruktury sportowej. Zakończył się remont pływalni w SP nr 54

Podnosimy jakość infrastruktury sportowej. Zakończył się remont pływalni w SP nr 54 Data publikacji: 16 listopada 2020Kolejna inwestycja sportowa w naszym mieście za nami. Za blisko 860 tys. zł przebudowana została wentylacja krytej pływalni w SP nr 54 w Miechowicach, a także wyremontowano szatnie, łaźnie oraz korytarze. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu m.in. z Ministerstwa Sportu.

Roboty budowlane realizowane były w segmencie A budynku Szkoły Podstawowej nr 54 w Bytomiu-Miechowicach i obejmowały basen wraz z podbaseniem oraz szatnie, łaźnie i korytarze. Podczas prac wykonano nie tylko nową instalację wentylacji mechanicznej dla pomieszczenia basenu oraz szatni i łaźni, ale również w pomieszczeniu basenu wymieniono sufit podwieszany kasetonowy.

Warto dodać, że głównej inwestycji towarzyszyły prace w szatni i łaźni, gdzie wykonane zostały nowe instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne, odtworzone zostały tynki, a ściany w części pokryto glazurą oraz pomalowano. Ponadto wykonano także posadzki z płytek gresowych oraz zabudowane zostały nowe urządzenia sanitarne: natryski, toalety i umywalki.

Nasze miasto na remont basenu pozyskało z Ministerstwa Sportu  w ramach Programu Sportowa Polska – edycja 2019 „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” w kwocie ponad 415 tys. zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości prawie 286 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu miasta.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.