Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

Plecak pełen marzeń

Plecak pełen marzeń Data publikacji: 7 czerwca 2014Marzenia się spełniają. Trzeba tylko w to mocno wierzyć i dążyć do ich realizacji. Takie motto przyświeca założycielom stowarzyszenia „Spełniamy dziecięce marzenia” ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach. Od kilku lat w szkole organizowany jest piknik, związany z dziecięcymi marzeniami. Dzisiejszy upłynął pod hasłem: „Z plecakiem pełnym przygód”.

Członkowie stowarzyszenia mają jeden cel – pomóc dzieciom, zwłaszcza tym potrzebującym. Duża część naszej działalności to działalność charytatywna, jednak nie tworzymy wokół niej rozgłosu – mówi Joanna Kściuczyk, nauczycielka z SP nr 45. Są jednak wyjątki. Bardzo zaangażowali się na przykład w pomoc dla chorego na raka ucznia Szkoły Patryka Pandeli.

Staramy się też pokazać dzieciom, że trzeba wierzyć w to, że marzenia się spełniają i działać, żeby tak się stało – dodaje Joanna Kściuczyk. Dlatego zapraszamy do naszej szkoły ludzi z pasją, którzy spełniają swoje marzenia. Ostatnio zorganizowaliśmy spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Marklowskim. Ten młody człowiek nie ma zbyt dużo pieniędzy, ale potrafi się tak zorganizować, że zwiedza świat, nie wydając na to wiele gotówki.

Skąd wiadomo o czym marzą dzieci? Członkowie stowarzyszenie współpracują ściśle z samorządem uczniowskim, a jak wiadomo – rówieśnikom łatwiej opowiedzieć o skrytych pragnieniach. Marzenia i plany na przyszłość są także tematem rozmów na godzinach wychowawczych.

W projekt angażują się nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale także jej absolwenci. Jego kulminacją jest piknik organizowany co roku w czerwcu na terenie szkoły. Jest to okazja, by spełnić dziecięce marzenia. A te wcale nie są takie wygórowane. Często jest to na przykład spotkanie z jakąś znaną osobą, książka czy sprzęt sportowy – mówi Joanna Kściuczyk. Niektóre dzieci chciały postrzelać z łuku, albo paintballa, inne – posiedzieć w radiowozie, albo przejechać się zwyżką strażacką. Dziś ich marzenia były na wyciągnięcie ręki.

 

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.