Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plac zabaw na ul. Kossaka-Lenartowicza zostanie odtworzony

Plac zabaw na ul. Kossaka-Lenartowicza zostanie odtworzony Data publikacji: 27 lipca 2020Ponad 38 tys. zł będzie kosztowało odtworzenie placu zabaw na ul. Kossaka – Lenartowicza. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę z wykonawcą, który będzie miał 30 dni na realizację wszystkich prac.

Urządzenia na placu zabaw na ul. Kossaka – Lenartowicza zostały zdemontowane ze względu na zły stan techniczny oraz bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci. O jego odtworzenie apelowali rodzice dzieci, które korzystały z placu zabaw zwłaszcza wiosną i latem. Na jego odtworzenie Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił konkurs ofert, w którym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Zakład Kształtowania Terenów Zielonych DOL-EK z Tarnowa. Wszystkie prace firma oszacowała na kwotę 38 130 zł. Inwestycja zostanie zrealizowane ze środków budżetu miasta.

Na placu zabaw powstanie piaskownica, nawierzchnia z kostki betonowej, nowe ogrodzenie, a także urządzenia zabawowe: bujaki na sprężynie, huśtawka typu ważka, huśtawka podwójna oraz wieża ze zjeżdżalnią. Tym samym jest szansa, że pod koniec wakacji dzieci będą mogły korzystać już z nowego placu zabaw przy ul. Kossaka-Lenartowicza.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom - Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.