Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Piłkarze zagrają w turnieju noworocznym

Piłkarze zagrają w turnieju noworocznym Data publikacji: 15 stycznia 2018Już po raz trzeci w Hali na Skarpie zobaczymy piłkarzy podczas Noworocznego Turnieju Piłkarskiego. Wśród zespołów zaprezentują się m.in.: GKS Rozbark, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry oraz Reprezentacja Śląska, w składzie której  zagra Mariusz Śrutwa. Zapraszamy w niedzielę, 21 stycznia.

Niedzielny turniej został podzielony na trzy części. Wezmą w nim udział zarówno dzieci, jak również dorośli. Już o 8.45 zmagania rozpoczną dzieci z rocznika 2007-2008, z kolei o 11.45 w hali rywalizację zaczną młodzi piłkarze z rocznika 2009-2010. W rozgrywkach najmłodszych swoje piłkarskie umiejętności sprawdzą zespoły: GKS-u Rozbark, Polonii Bytom, UKS Bobrów Bobrowniki oraz SRS Gwiazda Ruda Śląska.

Gwoździem programu będzie rozpoczynający się o 14.00 turniej oldbojów z udziałem takich drużyn jak: GKS Rozbark, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry, T.S. Arki - Bożka, DKS Czarni Kozłowa Góra oraz reprezentacja Oldboyów Śląska, w której zagra Mariusz Śrutwa, były piłkarz Polonii Bytom, Ruchu Chorzów oraz reprezentant Polski.

Turniej będzie miał charakter charytatywny i międzypokoleniowy, ewentualny dochód z imprezy będzie przekazany na cele statutowe klubu, a w szczególności na dalszy rozwój Akademii Piłkarskiej GKS Rozbark – mówią działacze GKS-u Rozbark, organizatorzy niedzielnego turnieju.

Warto dodać, że turniej to nie tylko szansa na sprawdzenie piłkarskich umiejętności, ale przede wszystkim wspólna zabawa w gronie piłkarzy, kibiców i dzieci, zaś międzypokoleniowy charakter imprezy jest okazją do integracji dzieci z byłymi zawodnikami.

Patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Damian Bartyla, wójt gminy Bobrowniki Arkadiusz Ziemba oraz prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach - Henryk Kula.
międzypokoleniowy-turniej-noworoczny_v8_ep_2018-01-12.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.