Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Piłka nożna łączy pokolenia

Piłka nożna łączy pokolenia Data publikacji: 21 stycznia 2018Już po raz trzeci zorganizowany został w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach Noworoczny Turniej Piłkarski. Wśród młodych piłkarzy, zarówno z roczników 2007-2008 oraz 2009-2010, każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i medale, z kolei w rywalizacji oldbojów najlepsi okazali się zawodnicy Polonii Bytom.

Niedzielny /21 stycznia/ turniej miał charakter charytatywny i międzypokoleniowy, a wzięło w nim udział  prawie 200 piłkarzy. Dla wszystkich uczestników był on okazją nie tylko do sprawdzenia piłkarskich umiejętności, ale przede wszystkim wspólną zabawą w gronie piłkarzy, kibiców i dzieci. Młodzi piłkarze mieli również szansę zobaczyć na żywo grę piłkarzy, którzy mieli za sobą występy na boiskach ekstraklasy oraz stanowili trzon wielu śląskich zespołów, jak Polonii Bytom, Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze czy Ruchu Radzionków.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli młodzi piłkarze GKS-u Rozbark, Polonii Bytom, UKS Bobrów Bobrowniki oraz SRS Gwiazda Ruda Śląska, bowiem niedzielny turniej został podzielony na trzy etapy. W dwóch pierwszych zaprezentowały się młodzieżowe zespoły z roczników 2007 – 2008 i 2009 – 2010, z kolei o 14.00 w hali rozpoczęli zmagania oldboje. Wśród zespołów oldbojów zobaczyliśmy drużyny: GKS-u Rozbark, Polonii Bytom, Gwarka Tarnowskie Góry, T.S. Arki - Bożka, DKS-u Czarnych Kozłowa Góra oraz reprezentacji Oldboyów Śląska, w której składzie zagrał m.in. Mariusz Śrutwa, były piłkarz Polonii Bytom, Ruchu Chorzów oraz reprezentant Polski. Najlepszy zespołem w tej kategorii okazała się drużyna Polonii Bytom, która wyprzedziła Gwarek Tarnowskie Góry oraz T.S. Arki – Bożka Bytom.

Cieszę się, że nasze miasto rozpoczyna nowy rok na sportowo, organizując tak wspaniały turniej piłkarski. Dziękuję organizatorom za trud jaki włożyli w to wydarzenie, zaś wszystkim uczestnikom zawodów gratuluję wspaniałej gry i postawy fair – play
– mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas uroczystości wręczenia pucharów i medali najmłodszym uczestnikom imprezy.

Podczas turnieju wybrany został również najlepszy zawodnik, bramkarz, wyłoniono króla strzelców oraz najmłodszego uczestnika /rocznik 2007-2010/ oraz najstarszego /oldboje/ w poszczególnych rozgrywkach. Wśród dzieci wyłoniono następujących piłkarzy:

Rocznik 2007-2008:
1. Najmłodszy zawodnik – Patryk Klasik – GKS Rozbark  
2. Król strzelców – Szymon Pasternak – Polonia Bytom
3. Najlepszy bramkarz – Marcin Raifura – GKS Rozbark Bytom
4. Najlepszy zawodnik – Karol Bajerkiewicz – Polonia Bytom

Rocznik 2009-2010:
1. Najmłodszy zawodnik – Mikołaj Trefon – UKS Bobry Bobrowniki
2. Król Strzelców – Szymon Rożek – UKS Bobry Bobrowniki
3. Najlepszy bramkarz – Wiktor Mańka – SRS Gwiazda Ruda Śląska.
4. Najlepszy zawodnik – Stanisław Jeziorowski – Polonia Bytom

Oldboje:
1. Król Strzelców – Mariusz Śrutwa – Reprezentacja Śląska
2. Najstarszy zawodnik – Piotr Ledwoch – Polonia Bytom
3. Najlepszy bramkarz – Marcin Suchański – Polonia Bytom
4. Najlepszy zawodnik – Mirosław Szubert – GKS Rozbark Bytom

Patronat nad imprezą objął Prezydent Bytomia Damian Bartyla, Wójt Gminy Bobrowniki Arkadiusz Ziemba oraz prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach.

Organizatorem imprezy był Górniczy Klub Sportowy Rozbark Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.