Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Piknikowy dzień w Parku Miejskim

Piknikowy dzień w Parku Miejskim Data publikacji: 29 czerwca 2019Clipboard01.jpg

Warsztaty ekologiczne, gry i zabawy oraz zajęcia dla dzieci i rodziców, ale przede wszystkim możliwość odpoczynku na leżaku, hamaku lub na tradycyjnym kocu czekała na wszystkich, którzy dzisiaj, 29 czerwca przybyli na happening #parkowelove, który odbył się w Parku im. Franciszka Kachla.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała dzisiaj odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Podczas sobotniej zabawy nie tylko zainaugurowano Polanę Piknikową tuż obok amfiteatru i siedziby Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, ale również odbyły się warsztaty dekoracyjne i ekologiczne, które poprowadziło Stowarzyszenie Majstersztyk. Z kolei o sadzeniu i pielęgnacji roślin opowiedzieli członkowie Stowarzyszenia Manuffaktura.

Podczas warsztatów każdy mógł stworzyć swoją własną ozdobę kwiatową z lawendy lub zabrać specjalnie przygotowane na tą okazję świerki przekazane przez Nadleśnictwo Świerklaniec, a także wykonać dekoracje z materiałów ekologicznych. Dla spragnionych przygotowano napoje ze świeżych owoców, a także można było spróbować ekologicznej żywności.

Warto dodać, że w specjalnie przygotowanej strefie ruchu uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie swoje zabawy z dzieciństwa. Dla najmłodszych przygotowano też wielkoformatowe kolorowanki i bajki o parku oraz zajęcia z jogi. Z kolei na wszystkich instafanów czekała również strefa instax, w której można było zrobić natychmiastowe zdjęcie z własnoręcznie przygotowanym hashtagiem!

Organizatorem imprezy był Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej we współpracy ze Stowarzyszeniami Manuffaktura i MYbytomianie.

Wydarzenie było częścią kampanii promocyjnej projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet II - Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. - poprawa jakości środowiska miejskiego.

Warto podkreślić, że gmina Bytom wraz z Miejskim Zarządem Zieleni i Gospodarki Komunalnej pozyskała dotację w wysokości 13 144 439,79 zł przyznaną w ramach działania 2.5 II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Całkowita wartość projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu” w wysokości 15 464 046,82 zł pozwoliła na wykonanie prac związanych z odtworzeniem, przywróceniem świetności stanu zieleni w mieście na powierzchni ok. 83,55 ha, a szczególnie w parkach zabytkowych. Odnową objęto łącznie 5 parków i 3 zieleńce oraz nasadzono prawie 57,5 tys. roślin, utworzono 61 756 m2 trawników, a także alejki, parkingi czy ławki.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.