Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 listopada 2019, Renata, Witold, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Pierwsze w Bytomiu czerwono-białe przejście dla pieszych

Pierwsze w Bytomiu czerwono-białe przejście dla pieszych Data publikacji: 6 listopada 2019Mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, a także zwrócić szczególną uwagę kierowców, aby zachowali ostrożność i zdjęli nogę z gazu. Mowa o czerwono-białych przejściach dla pieszych. Pierwsze z nich już powstało na ul. Łużyckiej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 51.

Czerwono-białe przejścia dla pieszych będą tworzone przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w ramach prowadzonych inwestycji drogowych dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych i Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Kolejne planowane są między innymi na ulicach: Musialika, Małachowskiego, Puszkina, Szyby Rycerskie oraz Karpackiej.

Warto dodać, że przejścia będą wykonane w malowaniu grubowarstwowym, co zapewni ich zwiększoną trwałość.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.