Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
06 sierpinia 2020, Slawa, Jakub, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

16 stycznia 2014

Park Miejski im. Franciszka Kachla

Parki zabytkowe mają duże wartości przyrodnicze, które wynikają ze szczególnego ukształtowania ekosystemów, bogactwa rodzajów, gatunków roślin, często oryginalnych drzew okazowych.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Park Fazaniec w Szombierkach

Został założony w drugiej połowie XIX wieku przez Ulricha Schaffgotscha jako park prywatny na powierzchni 13,1 ha, na terenach o bardzo specyficznej rzeźbie (dwa wąwozy), poprzez wykorzystanie istniejącego lasu grądowego z niewielką domieszką dębów.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Park Ludowy w Miechowicach

Park usytuowany jest w Miechowicach, pomiędzy ulicami Racjonalizatorów, Frenzla, Dzierzonia a ogródkami działkowymi. Ma kształt prostokąta, a jego powierzchnia wynosi 13,95ha i porasta ją prześwietlona, ponad 100 letnia buczyna.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Park Mickiewicza

Leżący na obrzeżach Łagiewnik, założony został na początku XX wieku poprzez wykorzystanie naturalnego lasu, a także ukształtowania terenu.Park miał początkowo służyć mieszkańcom Rozbarku oraz Łagiewnik.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Park Amendy w Łagiewnikach

Park Amendy to urokliwe miejsce rozciągające się między ogródkami działkowymi "Zygmunt" i "Jaśmin" przy ul. Świętochłowickiej w Łagiewnikach.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Park Grota w Suchej Górze

Jest jednym z najpiękniejszych parków Bytomia, zajmując pierwsze miejsce w rankingu parków nie objętych ochroną konserwatorską. Park posiada dwa oczka wodne, którymi opiekują się wędkarze oraz małą kapliczkę (grotę), ku pamięci górników, którzy zginęli w kopalni rud.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.