Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Ostrzeżenie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Katowicach

Ostrzeżenie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Katowicach Data publikacji: 25 stycznia 2018Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa ASF, czyli Afrykańskiego Pomoru Świń są dziki. Niestety przyczyną może też być człowiek i dlatego Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie zasad ochrony przed ASF.

Przeniesienie wirusa ASF może się zdarzyć poprzez przewożenie mięsa zarażonych dzików ze wschodniej części kraju lub przewóz żywności zza wschodniej granicy. Warto pamiętać również o tym, aby nie pozostawiać resztek jedzenia na parkingach położonych w pobliżu obszarów leśnych, gdzie mogą przebywać dziki szukające pozostałości żywności. Szczegółowe zasady ochrony przed ASF znajdują się w poniższych ulotkach, z którymi prosimy się zapoznać.

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega


Uwaga ASF - apel do hodowców trzody chlewnej

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika
 

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.