Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ostatni sprawdzian Polonii przed barażami o III ligę

Ostatni sprawdzian Polonii przed barażami o III ligę Data publikacji: 7 czerwca 2018Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek IV ligi. W sobotę, 9 czerwca o 17.00 Polonia Bytom podejmie u siebie Unię Racibórz, zaś Szombierki Bytom zagrają na wyjeździe z Górnikiem Piaski. Warto dodać, że dla Niebiesko – Czerwonych będzie to ostatni sprawdzian przed barażami o III ligę.

Poloniści wygrali II grupę IV ligi z dużą przewagą nad drugim zespołem w tabeli – LKS Bełk. Z kolei piłkarze Szombierek byli blisko zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie, jednak świetna forma piłkarzy Ruchu Radzionków spowodowała, że rywal zza między wyprzedził Zielonych i to on zagra w barażu o III ligę.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz barażowy pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Radzionków zostanie rozegrany 16 czerwca o 17.00 na stadionie Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej. Rewanż zaplanowano 20 czerwca. Zwycięzca dwumeczu awansuje do III ligi.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.