Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Orkiestra Wojskowa w Bytomiu zagra z okazji Święta Niepodległości

Orkiestra Wojskowa w Bytomiu zagra z okazji Święta Niepodległości Data publikacji: 3 listopada 2017Zapraszamy na Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bytomiu z okazji Święta Niepodległości, który 10 listopada odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury. Wejściówki na koncert dostępne są w kasie BECEKU /Plac Karin Stanek/.

Orkiestra Wojskowa w Bytomiu pod dyrekcją kpt. Krystiana Siwka, w towarzystwie solistów – Karoliny Leszko i Bartłomieja Jaśkowskiego – wykona najpiękniejsze utwory muzyki polskiej. Tuż przed koncertem odbędzie się uroczystość wręczenia „Medali Miasta Bytomia”. Zapraszamy do odbioru wejściówek na koncert, które dostępne są w kasie Bytomskiego Centrum Kultury. Początek koncertu o godz. 18.00.

Przypomnijmy, że Orkiestra Wojskowa w Bytomiu zaczęła funkcjonować 5 lutego 2002 roku. Jako jednostka wojskowa podporządkowana jest bezpośrednio Dowódcy Garnizonu Warszawa. Powstała w Bytomiu w miejsce nieetatowego pododdziału, który w bytomskim garnizonie miał ponad 47 letnią tradycję.  Skład zespołu stanowią żołnierze - muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych. Zespół współpracując z ośrodkami kultury na Śląsku, bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych, dając pokazy musztr paradnych oraz koncertując.

W trakcie istnienia orkiestra odnosiła sukcesy na festiwalach i przeglądach. Między innymi została laureatem festiwalu Orkiestr Wojskowych w 2009 roku w Giżycku oraz 2013 w Świeradowie-Zdroju. Za swoje osiągnięcia kulturalne otrzymała także nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia "Muza 2013". Osiągnięcia całego zespołu są wynikiem zaangażowania oraz wysokich umiejętności poszczególnych muzyków, wśród których znajdują się również laureaci konkursów.

Orkiestra stacjonuje na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Orkiestra Wojskowa w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.