Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Operowy flashmob w Bytomiu

Operowy flashmob w Bytomiu Data publikacji: 8 listopada 2019Jak wypromować zbliżającą się Noc Teatrów w Metropolii? Spontanicznie! Dzisiaj, 8 listopada w Centrum Handlowym Agora dla wielu mieszkańców zaskoczeniem była akcja Opery Śląskiej,  która zorganizowała tzw. flashmob. W ten sposób artyści zapraszali bytomian na jedyną w roku noc, podczas której swoje drzwi otwierają teatry, opery oraz domy kultury.

Flashmob to akcja, której celem jest spontaniczne, niespodziewane przeprowadzenie krótkotrwałego zdarzenia, które ma zaskoczyć przypadkowych świadków. Wydarzenia takie organizowane są od 2003 roku na całym świecie, a w naszym kraju również zyskują coraz większą popularnością.

Dzisiaj akcję taką zorganizowali właśnie artyści Opery Śląskiej w Bytomiu – orkiestra oraz solista Zbigniew Wunsch, którzy wykonali kilka arii, promując i zapraszając jednocześnie mieszkańców naszego miasta na jutrzejszą Noc Teatrów Metropolii – jedyną taką noc w roku.

Przypomnijmy, że Metropolitalna Noc Teatrów odbędzie się już po raz dziesiąty, a w Bytomiu mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej oferty, jaką proponują w sobotę, 9 listopada Teatr Rozbark oraz Opera Śląska. Szczegóły oraz program wydarzeń związanych z Nocą Teatrów w Bytomiu dostępne są TUTAJ

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.