Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Opera od kuchni

Opera od kuchni Data publikacji: 17 stycznia 2018Ferie coraz bliżej. Zimno coraz bardziej. Tymczasem dla tych, którzy od białego szaleństwa wolą rozrywkę w przytulnych teatralnych wnętrzach, propozycję ma Opera Śląska.

Są jeszcze wolne miejsca na „Małego Kominiarczyka”, spektakl dla najmłodszych, który zaplanowano na wtorek, 23 stycznia o 11.00. Opera zaprasza rodziców i dziadków z dziećmi oraz grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli. „Mały kominiarczyk”, to historia Sama, ubogiego chłopca, zmuszanego do ciężkiej i niebezpiecznej pracy kominiarza.

Na jego los nie są jednak obojętni mieszkańcy jednej z kamienic. Realizowanie przez dzieci i młodzież przedstawienie ma interaktywny charakter. Bilety można rezerwować on-line oraz w kasie biletowej pod nr. tel.: 32 396 68 15, 32 396 68 77 lub w Biurze Obsługi Widza pod nr. tel.: 32 396 68 53.

Drzwi Opery Śląskiej będą otwarte także podczas ferii. Od 30 stycznia do 2 lutego od 10.00 do 13.00 zorganizowane zostanie bezpłatne zwiedzanie teatru. Na gości czekać będą miejsca na co dzień niedostępne dla publiczności. Główną atrakcją szczególnie dla najmłodszych będzie możliwość postawienia pierwszych kroków na dużej scenie. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Zapisy pod nr tel.733916101 oraz adresem e-mail: edukacja@opera-slaska.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.