Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Opera oczami młodych

Opera oczami młodych Data publikacji: 23 marca 2020Kurtyna idzie w górę i… zobaczcie jak wygląda „Opera moich marzeń”! Pod takim hasłem bytomski teatr zaprasza wszystkich (w szczególnie dzieci i młodzież) do udziału w konkursie plastycznym.

Organizowany przez Operę Śląską konkurs to szansa, aby zaprojektować scenografię, pokazać, jak wyobrażamy sobie spektakl operowy, operetkowy czy baletowy, inspirując się w pełni swoją wyobraźnią. Opera to przecież nie tylko muzyka, to także obraz.

To także okazja, aby opowiedzieć dzieciom jak wygląda spektakl operowy, pokazać, że jest syntezą sztuk. Konkurs jest adresowany do wszystkich, z podziałem na cztery kategorie wiekowe: do 6 lat, 7-12, 13-16 i powyżej 16.

Prace można nadsyłać do 27 marca do godziny 13.00.  W jaki sposób? Elektronicznie w formie skanu lub zdjęcia – pliku graficznego wraz z załączonym oświadczeniem, na adres email: edukacja@opera-slaska.pl. Technika jest dowolna – można rysować, malować czy stworzyć kolaż. Organizatorzy przygotowali specjalny szablon, który może uczestnikom w przygotowaniu pracy.

Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich m.in. zaproszenia na spektakle i gadżety operowe.

Regulamin oraz szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Opery Śląskiej.

Autor: AK
Zdjęcia: materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.