Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Odkryj ciekawe zakątki Bytomia

Odkryj ciekawe zakątki Bytomia Data publikacji: 4 lipca 2017Zwiedź miasto z przewodnikiem i odkryj ciekawe, urokliwe zakątki Bytomia. Biuro Promocji Bytomia już po raz trzeci zaprasza na letnie wycieczki. Turystów oprowadzą przewodnicy PTTK.

Wycieczki będą odbywały się w każdy weekend lipca i sierpnia. By wziąć w nich udział należy wysłać maila na: promo@um.bytom.pl, (z tytułem: wycieczka po Bytomiu), dokonać zgłoszenia dzwoniąc pod nr tel. 32 386 36 69 lub osobiście w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Koszt każdej wycieczki to 5 zł. Opłaty należy dokonać do piątku w Biurze Promocji Bytomia.

W najbliższą sobotę, 8 lipca dowiemy się kto i jak karał przestępców w średniowiecznym Bytomiu, gdzie było bytomskie „wieszadło”, w jakim celu wybudowano obecny Urząd Miejski Bytomia, a także odwiedzimy Sąd Rejonowy. Będzie również okazja do wejścia do obiektu na co dzień niedostępnego (dla większości bytomian), czyli do Aresztu Śledczego. Zbiórka o godz. 9.00 w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7. Zapisy trwają do skompletowania grupy 50-osobowej (dzieci od 12 roku życia). Uczestnicy muszą okazać dowód osobisty i nie mogą być karani.


Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.