Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza. Konsultacje

Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza. Konsultacje Data publikacji: 6 sierpnia 2019Projekt uchwały w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej zaproponowali radni Komisji Dialogu Społecznego i Spraw Regulaminowych bytomskiej Rady Miejskiej. Do 14 sierpnia potrwają jego konsultacje społeczne.

Jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy, zachęcamy mieszkańców do współpracy w zarządzaniu miastem - mówi Michał Staniszewski, przewodniczący komisji.

Według założeń, grupa 300 mieszkańców Bytomia (liczba określona ustawowo), posiadająca czynne prawo wyborcze, będzie mogła wystąpić do Rady Miejskiej z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą. Może ona zostać wniesiona, w formie projektu uchwały, wyłącznie przez komitet składający się co najmniej z 5 mieszkańców. Komitet musi mieć w swej nazwie nazwę tytułu projektu uchwały.

Natomiast projekt musi zawierać: tytuł uchwały, datę i miejsce jego złożenia, podstawę prawną, treść merytoryczną, termin wejścia uchwały w życie i uzasadnienie. Następnie projekt będzie sprawdzany przez radcę prawnego pod kątem formalnoprawnym, a później - zostanie przedstawiony właściwym komisjom Rady Miejskiej. Zaopiniowany projekt uchwały będzie musiał być wprowadzony pod najbliższe obrady Rady Miejskiej, o czym zostaną poinformowani członkowie komitetu. Dodajmy, że muszą oni być przygotowani na to, że będą przedstawić uchwałę na sesji, odpowiadać na pytania lub wprowadzać autopoprawki.

Z projektem uchwały dotyczącej obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie poświęconej konsultacjom społecznym (kliknij) .

Uwagi i opinie, dotyczące projektu uchwały, mogą być zgłaszane do14 sierpnia pisemnie na adres: Urząd Miejski w Bytomiu Kancelaria Rady Miejskiej ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom, lub drogą elektroniczną na adres: pr@um.bytom.plAutor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Pixabay

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.