Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza. Konsultacje

Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza. Konsultacje Data publikacji: 6 sierpnia 2019Projekt uchwały w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej zaproponowali radni Komisji Dialogu Społecznego i Spraw Regulaminowych bytomskiej Rady Miejskiej. Do 14 sierpnia potrwają jego konsultacje społeczne.

Jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy, zachęcamy mieszkańców do współpracy w zarządzaniu miastem - mówi Michał Staniszewski, przewodniczący komisji.

Według założeń, grupa 300 mieszkańców Bytomia (liczba określona ustawowo), posiadająca czynne prawo wyborcze, będzie mogła wystąpić do Rady Miejskiej z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą. Może ona zostać wniesiona, w formie projektu uchwały, wyłącznie przez komitet składający się co najmniej z 5 mieszkańców. Komitet musi mieć w swej nazwie nazwę tytułu projektu uchwały.

Natomiast projekt musi zawierać: tytuł uchwały, datę i miejsce jego złożenia, podstawę prawną, treść merytoryczną, termin wejścia uchwały w życie i uzasadnienie. Następnie projekt będzie sprawdzany przez radcę prawnego pod kątem formalnoprawnym, a później - zostanie przedstawiony właściwym komisjom Rady Miejskiej. Zaopiniowany projekt uchwały będzie musiał być wprowadzony pod najbliższe obrady Rady Miejskiej, o czym zostaną poinformowani członkowie komitetu. Dodajmy, że muszą oni być przygotowani na to, że będą przedstawić uchwałę na sesji, odpowiadać na pytania lub wprowadzać autopoprawki.

Z projektem uchwały dotyczącej obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie poświęconej konsultacjom społecznym (kliknij) .

Uwagi i opinie, dotyczące projektu uchwały, mogą być zgłaszane do14 sierpnia pisemnie na adres: Urząd Miejski w Bytomiu Kancelaria Rady Miejskiej ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom, lub drogą elektroniczną na adres: pr@um.bytom.plAutor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Pixabay

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.