Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2019, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Obudzić lwa z miłości do Bytomia

Obudzić lwa z miłości do Bytomia Data publikacji: 12 września 2018W pięć dni, w pięciu miejscach, podczas pięciu różnych wydarzeń będą budzić w bytomianach zainteresowanie własnym miastem, przybliżać jego historię i zachęcać do działania.

Obudzimy lwa! to projekt stworzony przez młodych bytomian – Kamila Oleszkiewicza i Pawła Urzenitzoka, którzy chcąc nieco rozruszać bytomian zainicjowali szereg wydarzeń, których wspólnym mianownikiem jest Bytom.

Poprzez ten projekt chcemy zmienić postrzeganie miasta przez mieszkańców, przybliżyć historię śpiącego lwa oraz kształtować poczucie dumy z przynależności do lokalnej wspólnoty, a także aktywizować ją – mówią liderzy akcji.

Częścią projektu Obudzimy lwa!, jest konkurs fotograficzny Głośna Fota. Organizatorzy czekają na zdjęcia pełne pasji i energii. Swoje głośne foty można wrzucać do piątku, 14 września na Instagrama, koniecznie z #obudzimylwa (należy zmienić ustawienia na publiczne). Zdjęcia można też wysłać na adres mailowy – obudzimy.lwa@gmail.com

W projekcie przewidziano m.in.: otwarty wykład na temat pomnika bytomskiego lwa z udziałem prof. Jana Drabiny i dr. Zdzisława Jedynaka. Na spotkanie zapraszamy już w poniedziałek, 17 września o 10.00 do Biura Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Będzie też coś dla najmłodszych bytomian. 18 i 19 września w miniarboretum przy ul.Tarnogórskiej, odbędą się zajęcia wokół bytomskich legend skierowane do przedszkolaków. Z kolei dla młodzieży przygotowano debatę o roli symboli i lokalnym patriotyzmie. Wielki finał zaplanowano na piątek, 21 września o 12.00 na Rynku.

Więcej informacji na obudzimylwa.pl oraz fb.com/obudzimylwa

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.