Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O zbiorowych interesach konsumentów

Przez praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów rozumie się godzące w nie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami zachowanie przedsiębiorcy. Jest nią w szczególności:
 
·    naruszenie obowiązku udzielenia konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji,
·    nieuczciwe praktyki rynkowe,
·    proponowanie konsumentom nabycia usług finansowych, które nie odpowiadają potrzebom tych konsumentów ustalonym z uwzględnieniem dostępnych przedsiębiorcy informacji w zakresie cech tych konsumentów lub proponowanie nabycia tych usług w sposób nieadekwatny do ich charakteru.

Zawiadomienie dotyczące podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów można zgłosić Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Należy to zrobić w formie pisemnej.

Decyzję w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów wydaje Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który może m.in. uznać określoną praktykę stosowaną przez przedsiębiorcę za naruszającą zbiorowe interesy konsumentów i nakazać jej zaniechania.

Może również zobowiązać przedsiębiorcę do złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia o treści i formie wskazanej w decyzji, nakazać przedsiębiorcy na jego koszt publikację decyzji w całości lub w części.

Więcej informacji na stronie: https://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.