Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

O seniorach, dla seniorów

O seniorach, dla seniorów Data publikacji: 12 kwietnia 2018Starzenie się ludności jest jednym z najważniejszych wyzwań zdrowotnych i społeczno-politycznych nadchodzących lat. Z tematem tym związany jest także program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym uczestniczy Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Już jutro, 13 kwietnia o 14.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich10, przedstawione zostaną założenia projektu Determinanty pomyślnego starzenia się seniorów w aglomeracji śląskiej.

Przedsięwzięcie realizuje Śląski Uniwersytet Medyczny. Pomyślne starzenie się (z ang. successful ageing), to definicja określająca proces, który umożliwia osobom starszym czynne uczestnictwo w życiu społecznym, bez dyskryminacji ze względu na wiek, a tym samym pozwalający na czerpanie radości z dobrej jakości, niezależnego życia.

Podczas spotkania poruszone zostaną podstawowe warunki pomyślnego starzenia się, a więc utrzymanie zadowalającego stanu zdrowia, niezależności finansowej i mieszkaniowej czy możliwość kształcenia się i realizacji swoich pasji.

W części oficjalnej zaplanowano wykład prof. dr. hab. Czesława Marcisza z Wydziału Nauk o Zdrowiu ŚUM, poświęcony typom starzenia się ze szczególnym uwzględnieniem starzenia pomyślnego. Spotkaniu towarzyszyć będzie występ działającego przy bytomskim uniwersytecie chóru Wrzosy Jesieni.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.