Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2019, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

O rekonstrukcji miechowickiej słów kilka

O rekonstrukcji miechowickiej słów kilka Data publikacji: 31 maja 2019Od kilku lat grupy rekonstrukcyjne przybliżają mieszkańcom Bytomia i Śląska fragment tragicznej historii naszego miasta z okresu jego „wyzwolenia” przez Armię Czerwoną w 1945 roku. W czwartek, 30 maja podczas spotkania w Muzeum Górnośląskim o miechowickiej rekonstrukcji opowiedzieli jej organizatorzy i członkowie grup rekonstrukcyjnych.

Tym razem podczas spotkania w ramach projektu „Przystanek kolekcja”, które co miesiąc odbywa się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, członkowie grup rekonstrukcyjnych, organizatorzy rekonstrukcji w Miechowicach oraz członkowie Stowarzyszenia Pro Fortalicium przedstawili kulisy przygotowań do inscenizacji historycznej „Walki o Miechowice”. Podczas czwartkowej prelekcji zaprezentowano również film z trzeciej edycji rekonstrukcji wydarzeń w Miechowicach, jak również o swoich doświadczeniach w pracy nad rekonstrukcjami wydarzeń historycznych opowiedzieli członkowie grup rekonstrukcyjnych.  

„Przystanek kolekcja” to forum kolekcjonerów w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Spotkania, odbywające się w każdy czwarty czwartek miesiąca, są okazją do pochwalenia się swoją kolekcją, zdobycia wiedzy o zasadach kolekcjonowania, stwarzają możliwość podpatrzenia dobrych praktyk w dziedzinie tworzenia zbiorów oraz zetknięcia się z ludźmi podzielającymi tą właśnie pasję.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Ireneusz Okoń

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.