Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2019, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent spotka się z mieszkańcami

Na początek Szombierki, potem Łagiewniki, Miechowice oraz os. gen. Ziętka i Stroszek – mieszkańcy tych dzielnic będą mogli niebawem spotkać się z prezydentem Mariuszem Wołoszem i porozmawiać o sprawach dotyczących miasta.

#BO Bytom: Zagłosuj online

Bytomski Budżet Obywatelski - zagłosuj online

Przebudowa ulic dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych

Ulice Mochnackiego, Wojciechowskiego, Musialika, Reptowska, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie. To drogi, które w najbliższym czasie zostaną przebudowane. Pierwsze roboty już ruszyły na ul. Mochnackiego w Szombierkach i Reptowskiej w Miechowicach.

Marszałek pozytywnie o zaktualizowanym GPR-ze

Urząd Marszałkowski województwa Śląskiego wydał pozytywną ocenę merytoryczną zaktualizowanego "Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+".

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O problemach osób niewidomych

O problemach osób niewidomych Data publikacji: 3 lipca 2019O problemach osób niewidomych i niedowidzących rozmawiał prezydent Mariusz Wołosz z przedstawicielami bytomskiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

Chcieliśmy spotkać się z władzami miasta, wymienić się poglądami, pokazać, że działamy w bytomskiej społeczności i pozyskujemy dotacje na projekty mające ułatwić osobom niewidomym funkcjonowanie - mówi Hilary Zawada, Miejski Rzecznik Osób Niepełnosprawnych w Bytomiu, zastępca prezesa Polskiego Związku Niewidomych Koło w Bytomiu.

Zaprezentowano wyremontowaną siedzibę przy ul. Powstańców Warszawskich, na co pozyskano ok. 15 tys. z akcji Honorowy Dawca Energii Fortum (edycja 2017). Warto wspomnieć, że miejsce, w którym spotykają się członkowie bytomskiego koła Polskiego Związku Niewidomych jest też bardziej nowoczesne - bibliotekę książki mówionej (na kasetach) zastąpiono biblioteką cyfrową. Już niebawem niewidomi otrzymają też wsparcie psychologiczne. Na realizację tego projektu pozyskano dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Podczas spotkania omówiono też m.in. możliwość pozyskiwania funduszy unijnych z Obszaru Strategicznej Interwencji. Ustalono także w jaki sposób poprawić obsługę osób niewidomych i niedowidzących w Urzędzie Miejskim. W spotkaniu uczestniczyli również zastępcy prezydenta: Michał Bieda i Waldemar Gawron.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.