Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

Z pomocą poszkodowanym w wybuchu gazu

Trwa liczenie strat  po sobotnim wybuchu gazu przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy, których dotknęła tragedia nie są jednak sami. Z pomocą ruszyło Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, które uruchomiło subkonto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych rodzin. 

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O problemach osób niewidomych

O problemach osób niewidomych Data publikacji: 3 lipca 2019O problemach osób niewidomych i niedowidzących rozmawiał prezydent Mariusz Wołosz z przedstawicielami bytomskiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

Chcieliśmy spotkać się z władzami miasta, wymienić się poglądami, pokazać, że działamy w bytomskiej społeczności i pozyskujemy dotacje na projekty mające ułatwić osobom niewidomym funkcjonowanie - mówi Hilary Zawada, Miejski Rzecznik Osób Niepełnosprawnych w Bytomiu, zastępca prezesa Polskiego Związku Niewidomych Koło w Bytomiu.

Zaprezentowano wyremontowaną siedzibę przy ul. Powstańców Warszawskich, na co pozyskano ok. 15 tys. z akcji Honorowy Dawca Energii Fortum (edycja 2017). Warto wspomnieć, że miejsce, w którym spotykają się członkowie bytomskiego koła Polskiego Związku Niewidomych jest też bardziej nowoczesne - bibliotekę książki mówionej (na kasetach) zastąpiono biblioteką cyfrową. Już niebawem niewidomi otrzymają też wsparcie psychologiczne. Na realizację tego projektu pozyskano dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Podczas spotkania omówiono też m.in. możliwość pozyskiwania funduszy unijnych z Obszaru Strategicznej Interwencji. Ustalono także w jaki sposób poprawić obsługę osób niewidomych i niedowidzących w Urzędzie Miejskim. W spotkaniu uczestniczyli również zastępcy prezydenta: Michał Bieda i Waldemar Gawron.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.