Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz złożyć wniosek o dowód osobisty - przeczytaj!

Od 4 marca dowody osobiste zostaną wzbogacone w warstwę elektroniczną. Dzięki temu, nowe dowody będą mogły posłużyć nam jako podpis elektroniczny przy załatwianiu spraw urzędowych. Wdrożenie wiąże się niestety z utrudnieniami.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowy proboszcz w Stolarzowicach

Nowy proboszcz w Stolarzowicach Data publikacji: 10 września 2018Parafia Chrystusa Króla w Stolarzowicach ma nowego proboszcza. Decyzją biskupa gliwickiego został nim ks. Stanisław Wierny, który dotychczas przewodził wspólnocie parafialnej w Rzeczycach. Dotychczasowy proboszcz ks. Eugeniusz Kozok zgodnie z prawem diecezjalnym po ukończeniu 70. roku życia przeszedł na emeryturę.

Zmiany kadrowe w parafii objęły również wikariuszy. Z Gliwic-Sośnicy przeszedł do bytomskiej wspólnoty ks. Marcin Wronka. Z kolei po kilku latach ks. Sławomir Młodzik przeniesiony został do diecezji bielsko-żywieckiej, do parafii pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Andrychowie.

Nowego proboszcza powitał Damian Bartyla, prezydent Bytomia wraz z małżonką. Rola proboszcza jako ojca duchowego parafii od zawsze w Kościele jest bardzo ważna. To trudne i odpowiedzialne zadanie, bowiem proboszcz jest nie tylko pasterzem zleconej sobie parafii, powołanym do uczestnictwa w posłudze Chrystusa dla wspólnoty, wykonującym zadania nauczania, uświęcania i kierowania, ale również musi być doskonałym organizatorem, wrażliwym na jej wszystkie potrzeby i specyfikę – powiedział do nowego proboszcza Damian Bartyla.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.