Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Nowy obiekt, nowe perspektywy

Nowy obiekt, nowe perspektywy Data publikacji: 28 lutego 2014Bytom jest miastem o wspaniałych tradycjach sportowych. Aby je podtrzymać powinniśmy stworzyć do tego odpowiednie warunki. Jednym z nich jest profesjonalny obiekt sportowy, który planujemy otworzyć w 2016 roku – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej budowie kompleksu przy ul. Olimpijskiej.

Inwestorem i nadzorującym projekt, wart około 50 mln złotych, będzie Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Znaczną część środków na ten cel obiecało prezydentowi Ministerstwo Sportu. W ramach obiektu powstanie stadion z trzema zadaszonymi trybunami, oświetleniem i podgrzewaną płytą oraz lodowisko z dwoma taflami, a całość zostanie wybudowana w systemie „projektuj i buduj”. Wizualizację nowego kompleksu zaprezentowano dziennikarzom na konferencji prasowej.

Mamy specjalistów, którzy potrafią przeprowadzić tak ważne inwestycje. Ponadto posiadamy program funkcjonalno-użytkowy budowy obiektu wielofunkcyjnego, jakim ma być kompleks przy Olimpijskiej – mówił Dawid Zięba, prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Przed nami dopiero procedura przetargowa, ale mamy nadzieję, że już we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace – dodał Zięba.

Przy modernizacji stadionu wykorzystane zostaną nie tylko istniejące nasypy trybun, ale także oświetlenie, podgrzewana płyta oraz uzbrojenie terenu, co znacznie zmniejszy koszty inwestycji. W ramach kompleksu powstanie także kryte lodowisko z dwoma taflami, pomieszczeniami biurowymi, administracyjnymi, szatniami oraz w przyszłości muzeum poświęcone hokejowej i piłkarskiej Polonii Bytom.

Stadion ma pomieścić około 9 tysięcy widzów, zaś hala lodowiska ok. 3 tysięcy, gdzie oprócz meczów hokejowych, koszykarskich czy piłkarskich będą się mogły odbywać także inne imprezy rozrywkowe. Umożliwi to specjalna konstrukcja tafli lodowej, która będzie demontowana w ciągu 48 godzin. Nowy obiekt powstanie w kilku etapach, ale jego budowa nie powinna kolidować z rozgrywkami na stadionie piłkarskim – mówił Łukasz Wiejacha, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej w Bytomiu.

Te działania wpisują się w strategię odbudowy potęgi Polonii Bytom. Mamy nadzieję, że na nowym stadionie zobaczymy odradzającą się legendę polskiej piłki, a na lodowisku nasi hokeiści, tak jak ich koleżanki znów będą sięgać po mistrzowskie tytuły - mówił Marek Stebnicki, prezes TMH Polonia Bytom. Chcemy, aby z obiektu korzystali nie tylko zawodowcy, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Tworząc nowy kompleks stwarzamy im warunki do rozwoju – dodał prezydent Bartyla. Koszt nowego obiektu to około 50 mln złotych, ale jak mówił prezydent Bartyla miasto będzie starało się o pozyskanie środków zewnętrznych. Cały czas jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Sportu, które obiecało nam wsparcie przy realizacji tej inwestycji – mówił prezydent.

Dla bytomskich zespołów powstanie nowego kompleksu sportowego będzie szansą ich rozwoju. Z kolei dla dzieci i młodzieży, które coraz chętniej uprawiają sport to możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu w komfortowych warunkach, gdzie będą miały dostęp do profesjonalnego sprzętu i zaplecza technicznego.


Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.